"Газпром" знизить ціну на газ лише в обмін на злиття з "Нафтогазом"

Росія назвала умову надання Україні знижки на газ: об'єднання "Газпрому" і "Нафтогазу" в спільне підприємство.

Російський газовий монополіст ВАТ "Газпром" може піти на зниження ціни газу для України лише за умови об'єднання з національною компанією "Нафтогаз Україна".

"Ми можемо піти назустріч нашим українським колегам, але тільки з розумінням того, що це буде одна компанія", - заявив глава правління "Газпрому" Олексій Міллер.

Він нагадав, що Україна звертається з проханням про зниження ціни газу, а Росія раніше пропонувала об'єднати "Газпром" і "Нафтогаз".

Нагадаємо, 7 червня прем'єр-міністр Микола Азаров у черговий раз безуспішно спробував домовитися з керівництвом Росії про зниження ціни на газ. У відповідь російський прем'єр Володимир Путін нагадав про підписаний контракт і заявив, що газ подешевшає лише у разі вступу України в Митний союз.

Азаров вважає, що справедливою ціною для України є 220-300 дол. за 1000 кубометрів. "Якщо ціна на газ в Польщі складає 350 дол., то у нас вона має бути близько 220-300 дол.", - сказав він.

Зі свого боку міністр енергетики і вугільної промисловості України Юрій Бойко запропонував главі "Газпрому" Олексію Міллеру два варіанти вирішення газової проблеми.

Міністр пропонує переглянути угоду і понизити ціну газу або почати транспортувати середньоазіатський газ через територію Росії в Україну, інакше Україна підніме вартість транзиту палива по своїй території.

Читайте також:

"Нафтогаз" і "Газпром" створюють спільне підприємство

Янукович: російський газ має коштувати менше 200 доларів

"Газпром" вже готовий подавати газ в обхід України

Росія не пішла на поступки Україні: газ подорожчає до 500 доларів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: