Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Інвестори не йдуть в Україну через проблеми з ПДВ та непередбачувану податкову систему

Іноземним інвесторам в Україні найбільше заважає непередбачувана Податкова служба та неповернення ПДВ.

Основні перепони, які заважають інвесторам працювати в Україні - це адміністративні бар'єри, нерозвинута інфраструктура та непередбачувана податкова система.

Про це заявив керівник податкової та юридичної практики у СНД з компанії "Ernst & Young" Петро Мєдвєдєв.

"Яка думка великих інвесторів про податкову систему у країнах СНД? Інвестори не скаржаться на ставки податків, але нарікають на надмірний податковий контроль інспекторів. Інспектор буде до тих пір ставити питання, поки щось не знайде. Ставки податків не високі, але податкова добирає податки іншими шляхами. Будь-яка зайва кома у документі може стати основою, щоб не враховувати податкову пільгу", - зазначив експерт.

Ще одна проблема, на яку скаржаться закордонні інвестори - неповертання ПДВ, заявив представник Світового банку в Україні Пабло Сааведра.

"Ми спілкувалися з великими інвесторами з країн зі стабільною економікою. Найбільше вони скаржаться на проблеми з повертанням ПДВ в Україні. У Податковому кодексі розробили систему автоматичного повернення ПДВ - це позитив. Але я вважаю, що є можливість зробити критерії для тих, кому повертають податок, більш гнучкими", - зауважив експерт.

Нагадаємо, що сьогодні, 2 червня, віце-прем'єр-міністр, міністр соціальної політики Сергій Тігіпко заявив, що проблема з відшкодуванням ПДВ виникла через нечіткі норми і процедури, закладені у Податковому кодексі.

"Те, що ми нечітко виписали позицію з автоматичного відшкодування ПДВ, дозволяє сьогодні податковій адміністрації, будемо так говорити, по деяких речах хитрувати, або, принаймні, якийсь час хитрувати", - сказав Тігіпко.

Читайте також:

Кабмін визнав, що Податкова "хитрує" з поверненням ПДВ

Кабмін планує повернути ПДВ на суму 60 мільярдів гривень

Податкова вважає питання відшкодування ПДВ "політичним"

Податківці перейшли на автоматичне відшкодування ПДВ

Залиште свій коментар

Вибір редакції