Металурги і шахтарі допоможуть Україні подолати наступну кризу

Стабільність цін на сталь та вугілля на світових фондових ринках дозволить Україні безболісно пережити другу хвилю світової економічної кризи.

Український економіка не постраждає від падіння цін на метали в тій мірі, як це було під час світової фінансової кризи три роки тому.

Таку думку висловили аналітики інвестиційного банку Renaissance Capital Анастасія Головач та Іван Чакаров.

"Якщо припустити найгірший сценарій - зниження цін на сировинні товари, що мають вирішальне значення для України, то країна відчує вплив глобального спаду не так сильно, як в 2008-2009 роках. Незважаючи на паніку на світових фінансових ринках, ціни на сталь, залізну руду і коксівне вугілля залишаються відносно стабільними", - зазначили експерти.

Металургія та гірничодобувна промисловість були одними з основних рушійних сил економічного зростання в Україні до кризи, йдеться у звіті Renaissance Capital.

Нині ж про відновлення економіки країни свідчить зростання реальної заробітної плати і відносно високий рівень споживання, вважають аналітики.

"Ми вважаємо, що зарплати будуть рости, особливо враховуючи те, що в країні пройдуть парламентські вибори в жовтні 2012 року", - підкреслили вони.

Нагадаємо, за даними заступника міністра фінансів України Анатолія Мярковського, реальна зарплата в Україні за шість місяців 2011 року збільшилася на 8,1%.

Нагадаємо, нещодавно прем'єр-міністр Микола Азаров заявив, що в Україні буде зроблено все, щоб мінімізувати наслідки можливих фінансових ускладнень на світових ринках.

За його словами, за півтора року в Україні удалося створити "певний запас міцності", хоча і не такий, як хотілося б, але достатній, щоб не панікувати у випадку серйозних ускладнень на світових ринках.

Читайте також:

Нову кризу Україна переживе легше, ніж попередню

Україна опустилася на десяте місце в рейтингу найбільших виробників сталі

Найближчими роками світова економіка переживе спад

Експерти запевняють, що хаос на фондових ринках не похитнув реальну економіку світу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: