Новий Житловий кодекс: українців примусово виселятимуть з квартир

Згідно проекту нового Житлового кодексу громадян можна буде виселяти з їх квартир без згоди і сплачувати за неї державну ціну.

Проект Житлового кодексу, який Верховна рада може затвердити до кінця року передбачає повернення пені за борги по квартплаті та примусове виселення з будинків, які заважають будувати дороги і мости.

Про це заявив один з розробників кодексу, в.о. заступника голови КМДА Олександр Мазурчак.

За його словами, без таких нововведень буде складно розв'язати проблему із заміною старих будинків, передусім "хрущовок", на сучасні будівлі.

"Нинішній ЖК не передбачає такого поняття як реконструкція мікрорайонів, тому працювати дуже складно, потрібна згода усіх мешканців. Але передбачено, що власник житла повинен отримати квартиру не гірше, ніж та, в якій він проживає", - говорить Мазурчак. Тих, хто буде проти, за словами Мазурчака, влада переселить через суд, з наданням рівноцінного житла або виплатою його ринкової вартості.

Раніше розглядалася норма, що реконструкція відбуватиметься, якщо згодні 70-90% жителів. У проекті, навіть якщо 90% проти, будинок все одно може піти під знос. А тим, хто не згоден на умови компенсації, можуть запропонувати житло згідно із законом "Про примусове переселення при громадській необхідності" - тобто в межах міста.

Читайте також:

У Донецьку побудують рекордно дорогий елітний будинок

"Хрущовки" в Києві почнуть зносити наступного року

В Україні переглянуть будівельні норми

Залиште свій коментар