Три роки тому почалась світова фінансова криза

Три роки тому банкрутство американського банку Lehman Brothers, який активно інвестував у нерухомість, спровокувало світову фінансову кризу.

Три роки тому, 15 вересня 2008 року, світ сколихнула новина про банкрутство американського банку Lehman Brothers, що стало відправною точкою у розвитку глибокої світової фінансової кризи, спровокованої роздутим ринком нерухомості США.

Lehman Brothers вважався опорою банківської системи США та всього світу. Ця фінустанова була четвертим за величиною інвестиційним банком США, щорічний прибуток вимірювався мільярдами доларів, а робота із клієнтами здійснювалася по всьому світу, пише Кореспондент.

Подати заявку про банкрутство Lehman Brothers змусила низка факторів. З'ясувалося, що в останні роки існування банку його менеджери регулярно прикрашали статистику перед здачею квартальних звітів.

Банк інвестував занадто багато грошей у ринок нерухомості США, а постійне зростання цін на нерухомість призвело до того, що багато людей, не оцінивши свої фінансові можливості, стали купувати будинки у кредит не для того, щоб у них жити, а в якості інвестицій. Банки, у свою чергу, охоче видавали кредити, також розраховуючи на подальше зростання цін, а потім кілька разів перепродавали ці борги.

Згодом ціни обвалилися, і позичальники виявилися не в змозі виплачувати кредити. За кілька місяців до краху квартальний збиток Lehman Brothers перевищив 2,8 млрд дол., що змусило банк продати активи на 6 млрд дол. У вересні фінустанова оголосила про збиток у розмірі майже 4 млрд дол. На той час акції банку значно подешевшали, а погані новини змусили інвесторів ще активніше позбуватися цінних паперів.

13 вересня голова Федерального Резервного Банку Нью-Йорка Тім Гайтнер скликав засідання, на якому обговорювалася подальша доля Lehman Brothers, борги якого перевищили 600 млрд дол. Розглядалися варіанти швидкої ліквідації його активів, або продажу банку конкурентам - Bank of America та Barclays.

15 вересня Lehman Brothers подав заявку про банкрутство, яке стало найбільшим в історії США.

Для світу воно стало сигналом про те, що проблеми на фінансових ринках набагато серйозніші, ніж здавалося до цього. Криза накрила і ряд інших банків по всьому світу, які активно інвестували у боргові папери, пов'язані з американською нерухомістю.

Наразі світова економіка знаходиться на порозі другої кризи. Фінансові негаразди в США, уповільнення росту китайської економіки, боргова проблема єврозони і застій економіки Японії можуть привести світову економіку до "ідеального шторму".

Читайте також:

Шанси на повторення рецесії у США складають 50 на 50

Сорос попередив, що наступна криза буде значно сильнішою

Глава МВФ: світова економіка вступила в нову небезпечну фазу

Світова економіка може обвалитися у 2013 році

Банківська система ЄС знаходиться на межі колапсу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: