Українські обленерго примусять купувати українське вугілля

При приватизації обленерго обов'язковою умовою буде закупівля для енергогенерацій вугілля українського видобутку.

Міністерство енергетики і вугільної промисловості пропонує компаніям, які планують брати участь у приватизації генерацій, забезпечити їх українським вугіллям.

Фонду державного майна (ФДМ) запропоновано вказати в приватизаційних умовах необхідність постачання на підприємства в основному українського вугілля. Це дозволить забезпечити завантаження вуглевидобувних компаній і зробити їх привабливішими для інвесторів, відмічають експерти. Але значних змін можна буде досягти тільки у тому випадку, якщо держава зважиться на приватизацію шахт, пише Комерсант-Україна.

У прес-службі Міненерго пояснили, що така умова потрібна для забезпечення розвитку вугільної галузі. Сьогодні усі українські теплові електростанції працюють виключно на українському вугіллі. А ріст обсягів виробництва електроенергії сприяє залученню додаткових інвестицій у вугільну галузь. Завдяки цьому в першому півріччі 2011 року видобуток енергетичного вугілля в Україні виріс на 8,3% в порівнянні з відповідним періодом минулого року.

Згідно енергетичної стратегії України, до 2030 року ріст споживання електроенергії виросте в 2,2 рази. У Міненерго підкреслюють, що прагнуть до того, щоб зростаючий попит на вугілля українські ТЕС покривали за рахунок української, а не імпортної сировини.

Досі про зацікавленість в купівлі акцій українських генерацій, зокрема "Дніпроенерго", "Західенерго", "Київенерго" і "Донецькобленерго", заявляли в ДТЕК. За даними джерела видання на ринку, зараз участь в приватизації української енергетики розглядають "Газпром енерго", чеська державна енергетична компанія CEZ Group і польський виробник електроенергії PGE. Офіційно європейські компанії доки не повідомляють про свої плани.

Нагадаємо, згідно з розпорядженням Кабміну від 11 квітня, планується продати по 25% акцій "Дніпроенерго" і "Київенерго", 45% акцій "Крименерго", 45,1% акцій "Західенерго". На приватизацію будуть виставлені по 50% акцій в "Вінниця-", "Дніпро-", "Закарпаття-", 40,06% в "Донецьк-", 25,99% в "Тернопіль-", 45% в "Чернівці-" і 21% в "Черкасиобленерго". У список не потрапили акції "Донбасенерго" і "Центренерго". Після продажу пакетів держава збереже 25%+1 акцію в генераціях.

Читайте також:

Американці зацікавились приватизацією української енергетики

Фонд держмайна продасть 11 енергокомпаній за 6 мільярдів

Кабмін продасть за рік 9 обленерго

Італія поклала око на українську електроенергетику

Експерт: обленерго очистили від боргів, щоб продати "Газпрому"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: