Українським підприємцям дозволять працювати без печаток

У Держкомпідприємництва вважають, що це дозволить спростити і здешевити відкриття бізнесу в Україні.

Державний комітет України з питань регуляторної політики і підприємництва (Держкомпідприємництва) розробив законопроект, яким пропонується вилучити обов'язковість використання печаток.

У відомстві вважають, що ухвалення такого закону дозволить спростити і здешевити відкриття бізнесу в Україні, оскільки підприємці отримають право самим визначати, потрібні їм для роботи печатки або ж ні.

На сьогодні підприємці після державної реєстрації вимушені проходити ще дві процедури, які вимагають додаткових тимчасових і грошових витрат. Вони повинні отримати дозвіл Міністерства внутрішніх справ на виготовлення печатки і власне виготовити саму печатку. На це підприємець витрачає 5-7 днів і платить близько 400 гривень.

Згідно з проведеним експертами Всесвітнього банку в 2010 році аналізу легкості відкриття бізнесу, в більшості країн Європи і пост-радянського простору (окрім України, Азербайджану і Росії) немає обов'язкової вимоги для підприємців мати печатку.

Щоб спростити процедуру відкриття власної справи і поліпшити позиції держави в рейтингу легкості ведення бізнесу, де Україна зараз займає 143 місце (з 182), Держкомпідприємництва і розробив проект закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України відносно введення принципу здійснення господарської діяльності суб'єктів ведення частки права без печатки".

Згідно з проектом, підприємець зможе вести діяльність без вимоги обов'язкового проставляння печаті на документах. У разі ухвалення закону відпаде необхідність мати печатку усіх суб'єктів господарської діяльності.

Читайте також:

Платники єдиного податку виграли суд у Кабміну

Німецький бізнесмен судитиметься з Януковичем

Азарову відправили поправки до проекту Податкового кодексу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: