Уряд схвалив газовий меморандум з Азербайджаном

За словами першого заступника міністра палива та енергетики, меморандум передбачає готовність Азербайджану поставляти до України до 5 млрд. кубометрів зрідженого газу на рік.

Кабінет міністрів схвалив міжурядовий меморандум з Азербайджаном про співробітництво в організації поставок зрідженого природного газу до України.

Про це заявив перший заступник міністра палива і енергетики Сергій Чех.

"Меморандум прийняли. Ми виходимо з того, що Азербайджан має серйозні наміри вийти на цей ринок", - сказав він.

За словами першого заступника міністра, меморандум передбачає готовність Азербайджану поставляти до України до 5 млрд. кубометрів зрідженого газу на рік.

Як повідомлялося, міністр промисловості і енергетики Азербайджану Натік Алієв в кінці листопада повідомив про плани України та Азербайджану підписати дві міжурядові угоди щодо подальшого співробітництва з поставки нафти та скрапленого газу з Азербайджану на український ринок.

Зокрема, він уточнив, що Азербайджан має намір поставляти в Україні близько 5 млрд. кубометрів зрідженого газу щорічно у зв'язку з планами України побудувати ЗПГ-термінал.

Говорячи про постачання зрідженого газу на територію Україну, Алієв нагадав, що Азербайджан уже веде такий проект в рамках трьох країн - Азербайджан, Грузія і Румунія - з будівництвом великого терміналу на Чорному морі.

НАК "Нафтогаз України" оцінює вартість будівництва терміналу ЗПГ-терміналу потужністю 10 млрд. кубометрів газу на рік приблизно у 2,5 млрд. доларів.

Проектування ЗПГ-терміналу буде здійснюватися в 2012 році.

На будівництво його першої черги відводиться термін з 2013 по 2015 рік, другий - з 2015 по 2016 рік.

Контракти на поставку газу планується укласти в другому кварталі 2012 - першому кварталі 2013 року.

Читайте також:

Москва залишила Білорусь без газових знижок

"Газпром" готовий знизити ціни на газ для Європи

"Нафтогаз", RosUkrEnergo і "Газпром" вирішили всі питання з газом

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: