В Кабміні пообіцяли, що хліб не подорожчає

Микола Азаров зявив, що в разі необхідності, уряд ухвалить всі заходи для недопущення зростання цін на хліб.

Ніяких підстав для підвищення ціни на хліб в Україні немає, заявив прем'єр-міністр Микола Азаров після огляду збирання ранніх зернових.

"Існуючі затрати у хлібопекарній галузі і в сільськогосподарській галузі повністю покриваються відпускними цінами. Тому немає жодних підстав для підвищення ціни на хліб", - зазначив прем'єр.

При цьому він підкреслив, що тільки розпочався новий маркетинговий рік, і в разі необхідності уряд ухвалить всі заходи для недопущення зростання цін на хліб.

Водночас він підкреслив, що зараз середня ціна за тонну зернових становить приблизно 1600 гривень і повністю покриває затрати виробників.

"Та ціна, яка зараз встановилась на зернові, а це приблизно 1600 гривень за тонну, на цьому етапі повністю покриває собівартість виробництва зерна і дає певну рентабельність. Тому зараз немає жодних підстав для підвищення цін на хліб", - наголосив Азаров.

Як повідомлялось, хлібозаводи України стали менше виробляти хліба, про що свідчать офіційні дані Держкомстату. Так, у 2010 р. було випущено 1,7 млн т хлібобулочної випічки, що на 5,5% менше показників 2009 року, коли виробничі показники галузі перевищили 1,8 млн. т.

Аналітики ринку вважають, що скоротити виробництво хліба основних гравців змушує: маленька рентабельність на "соціальний" хліб, дорожнеча сировини, проблеми з поверненням ПДВ у приватних виробників, велика частка тіньового ринку, зміни в уподобаннях українців і банальне вимирання населення.

Читайте також:

В Україні стали виробляти менше хліба

"Київхліб" і "Київмлин" повернуть у власність столиці

Київ за рахунок платників податків стримує ціни на хліб

ВідеоВ Кабміні пообіцяли, що хліб не подорожчає

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: