В Україні імпортний елітний алкоголь опинився поза законом

Через нові норми Податкового кодексу в Україні на законних підставах не можна продати жодної пляшки витриманого коньяку, віскі, та вина, випущених до 2011 року.

Половина елітного імпортного алкоголю в країні виявилася нелегальною. З початку місяця податківці стали застосовувати норму Податкового кодексу, згідно з якою дата випуску продукції повинна співпадати з датою випуску акцизних марок.

"З початку минулого місяця податківці стали застосовувати норму Податкового кодексу, яка вимагає, щоб дата випуску продукції співпадала з датою випуску акцизної марки. Виходить, сьогодні на законних підставах не можна продати жодної пляшки витриманого коньяку, з полиць має бути вилучений ввесь віскі, треба забути про будь-які вина, випущені до 2011 року. Мінімальний термін витримки віскі та коньяку - три роки, столового вина - рік, марочного - два, пише Комерсант-Україна.

У витримці не мають потреби тільки горілка й українські вина нижнього цінового сегменту", - неофіційно сказав один з імпортерів.

За оцінками постачальників, річний об'єм ввезення елітного алкоголю оцінюється в 1 млрд грн. Лише половина цієї продукції випущена в поточному році. Норма, що вимагає збігу дат розлива і випуску марки, міститься в ст. 226 п. 9 Податкового кодексу, що набув чинності з початку цього року. Її невиконання карається конфіскацією і штрафом у розмірі 100% вартості продукції.

Постачальники не чекали, що податківці трактуватимуть норму і по відношенню до дорогого імпортного алкоголю.

"Норма приймалася для того, щоб вітчизняні виробники не клеїли на продукцію цього року дешевші торішні марки, випущені ще до підвищення акцизу",- говорить менеджер по імпорту компанії "Вінфорт" Павло Глазов.

Тим часом податківці не вважають потрібним зменшувати перевірки.

"Закон є закон, і його треба виконувати. Якщо імпортери знали, що ввозитимуть алкоголь 2005 року, то вони ще тоді повинні були потурбуватися про те, щоб закупити марки. А зараз невідповідна марка може зацікавити силові відомства",- сказали в ДПС.

Яким чином податкова і імпортери виходитимуть з ситуації, поки неясно.

"Імпортери компенсують нам виписані штрафи, але продукція опечатана",- говорить співвласник мережі "Фуршет" Ігор Баленко.

У ДПС відмічають, що якщо імпортерам щось не подобається, то вони можуть оскаржити дії фіскального органу в суді. Самі імпортери у перспективність таких судів не вірять.

Як повідомлялось, виробництво горілки, лікерів і наливок, а також пива в Україні у 2011 році суттєво скоротилося у порівнянні з аналогічним періодом 2010 року, повідомили у Держстаті.

За даними відомства, у цей період виробництво горілки, інших міцних спиртних напоїв скоротилося 25,6%, з 11,7 млн дал до 8,7 млн дал; лікерів, солодких наливок, спиртових настоянок, інших спиртних напоїв - на 9%, з 3,3 млн дал до 3 млн дал; пива солодового, включаючи пива безалкогольного та пива з вмістом алкоголю менше 0,5%, - з 81,7 до 81,2 млн дал.

Водночас, виробництво коньяків показало позитивну динаміку, вирісши на 37,5% - з 0,8 млн. дал до 1,1 млн дал.

Читайте також:

Українці проміняли горілку на коньяк

Україна відмовиться від коньяку заради Зони вільної торгівлі з ЄС

Класика вживання коньяку або напій з "тюльпана"?

В Україні на третину скоротилось виробництво горілки

Походження назви "Коньяк"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: