З наступного року мінімальна зарплата в Україні виросте до 1134 грн

Мінімальна зарплата в Україні до кінця поточного року виросте на 130 гривень.

В Україні мінімальна зарплата в 2012 році збільшиться на 12,9%, до 1134 гривень, тоді як інфляцію очікують на рівні 7,9%, повідомили у Міністерстві соціальної політики.

Рішення закріплено протоколом "Про визначення розміру прожиткового мінімуму (ПМ), мінімальної зарплати (МЗ) і посадового окладу співробітника I тарифного розряду єдиної тарифної сітки на 2012 рік", підписаним Міністерством і федераціями роботодавців та профспілок, пише Комерсант-Україна.

Представники профспілок рекомендували уряду затвердити в держбюджеті середньорічне зростання ПМ та МЗ до 1098 грн. З 1 грудня поточного року МЗ підвищать з 960 до 1004 грн. Вже з 1 січня мінімальний стандарт буде піднятий до 1073 грн, а до грудня в результаті ще чотирьох підвищень збільшиться на 61 грн. Загалом зарплата до кінця року зросте на 130 грн. Мінімальний оклад працівника бюджетної сфери в середньому за рік збільшать до 799 грн.

Погоджений розмір соцстандартів виявився нижчим, ніж раніше пропонував уряд в держпрограмі економічного і соціального розвитку на наступний рік, представленій в липні першим віце-прем'єром - міністром економрозвитку і торгівлі Андрієм Клюєвим.

Тоді передбачалося середньорічне зростання мінімальної зарплати на 19,4%, до 1150 грн. Проте в процесі переговорів із соціальними партнерами було запропоновано зниження темпів зростання МЗ. Якщо амбітний варіант все так же передбачав зростання МЗ до 1150 грн, то консервативний - до 1049 грн. Пізніше в міністерстві казали про 1051 грн.

Як зазначило джерело видання в Мінсоцполітики, зупинившись на середньому показнику, в бюджеті необхідно буде передбачити 8,8 млрд грн додатково до 18,1 млрд грн, необхідних за консервативного варіанту.

Крім того, як розповів виданню директор департаменту соцстрахування Федерації роботодавців Юрій Кузовий, вчора також були визначені попередні соцпараметри на середньострокову перспективу - до 2015 року. Так, в 2013 році за очікуваної інфляції урядом у 5,9% середньорічний показник ПМ для працездатних та МЗ становитиме 1169 грн, а в 2014 році за 5-процентної інфляції показники досягнуть 1229 грн.

Як повідомляла Державна податкова служба, на сьогоднішній день кожен п'ятий роботодавець в Україні платить зарплати нижчі за прожитковий мінімум.

Нагадаємо, згідно з опитуванням, щоб не почувати себе бідними, 54% українців хочуть отримувати зарплату від 2700 гривень на людину в місяць.

Читайте також:

Життя в Україні дорожчає втричі швидше, ніж ростуть зарплати

Експерти назвали міста з найвищими в Україні зарплатами

Кожен п'ятий роботодавець платить зарплати нижчі за прожитковий мінімум

Чверть українських компаній підвищать працівникам зарплати до кінця року

Реальні доходи українців за рік збільшились на 2%

Українці отримують у конвертах понад 140 мільярдів гривень зарплати

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: