Закон дозволяє багатіям в Україні не платити податки

Експерти пояснили, якими способами офіційно багаті люди фактично законно не сплачують податки до державної казни.

Заможні громадяни в України сьогодні фактично звільнені на законодавчому рівні від сплати податків на доходи, вважають експерти.

Як пояснив екс-глава Держфінпослуг Віктор Суслов під час засідання Фінансового прес-клубу, офіційно багаті українці заробітну плату здебільшого не отримують (тому з них не вираховується податок на доходи фізичних осіб, не робляться відрахування у соцфонди тощо), а їхні основні доходи – від цінних паперів та депозитів – не оподатковуються.

"Політика повинна бути змінена. Якщо буде введений розумний податок, в т.ч. на перерозподіл капіталу, то і внутрішня, і макроекономічна ситуація буде іншою", - наголосив Суслов, пише "Дзеркало тижня".

Аналізуючи ж негативний вплив придбання заможними людьми імпортних предметів розкоші на курсову стабільність, експерт наголосив на потребі підняття акцизів на них, щоб протидіяти підтримці імпорту й, відповідно, не створювати державі зайвих проблем.

У відповідь на останню ремарку голова правління "Дочірнього банку Сбербанку Росії" Ігор Юшко зауважив, що насправді суспільству вигідно, щоб заможні люди купували дорогі речі, хай навіть імпортні, на території Україні.

Банкір зазначив, що в такому разі держбюджет отримує додаткові надходження. Якщо ж будуть створені додаткові фіскальні бар'єри для цього (які призведуть до здорожчання товарів), заможні громадяни будуть виводити за кордон свої заощадження, де й купуватимуть бажані речі, і держава ж від цього може лише програти.

Читайте також:

Податкова пообіцяла великому бізнесу "веселе життя"

Ахметов заробив 15 мільярдів і вчергове став найбагатшою людиною України

Україна "виходить з кризи": у Партії регіонів побільшало мільйонерів

За рік в Україні з'явилися 13 нових мільярдерів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: