Французькі вчені знайшли спосіб звільнити світ від стоматологів

Медики розробили унікальний спосіб лікування карієсу - щоб вилікувати хворий зуб, досить змастити його гелем чи наклеїти поряд спеціальну плівку.

Медики з французького національного інституту здоров'я і медичних досліджень розробили унікальний метод лікування зубів без використання бормашини. Тепер "дірки" в зубах можна буде залікувати за допомогою спеціальних інноваційних препаратів.

Вчені створили відновлюючий гель і плівку, які позбавлять пацієнтів болю і страху перед стоматологами. Гель не захищає від карієсу (тобто назавжди відмовитися від щоденного чищення зубів не вдасться), але, щоб вилікувати вже хворий зуб, досить ввести в "дірку" трохи нової суміші або ж наклеїти поблизу неї спеціальну плівку. Через місяць каріозна порожнина заросте сама собою.

Такий ефект досягається завдяки особливим пептидам - меланоцитстимулюючим гормонам, які автори розробки помістили в гель і на плівку. Клітини тканин зуба під їхнім впливом починають розмножуватися і самостійно заліковують пошкодження. Жодного оперативного втручання не потрібно, також не знадобиться чистити канали коренів (у разі пульпіту).

Щоправда, поки досліди проводили лише на мишах: "дірки" в зубах гризунів самостійно заростають через місяць після нанесення гелю і плівок. Можливо, на отримання аналогічних результатів у людей піде трохи більше часу. Але дослідники вже розмірковують над продовженням своїх експериментів.

Читайте також:

Польському спецназівцю пересадили жіночі руки

Медичне диво у Києві: голос матері вивів сина з коми

Винайдено презерватив із "зубами" для боротьби з ґвалтівниками

У Гарварді вперше штучно виростили печінку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: