Науковий світ облетіла звістка, що бозон Хіггса нарешті знайдено

Документ свідчить, що при зіткненні потоків часток отримано свідчення наявності частки, деякі характеристики якої збігаються з характеристиками бозона Хіггса.

Науковий світ розбурханий можливою ​​сенсацією в галузі фізики: "божественна частка", або бозон Хіггса, яку не перший рік намагаються знайти вчені, що працюють з Великим адронним колайдером, ймовірно, виявлена.

Про це йдеться в одному з внутрішніх документів, який просочився в інтернет і опубліковано у блозі Пітера Войта, математика Колумбійського університету (США).

Особа, яка надіслала документи Войту, не назвала себе. Сам Войт стверджує, що не пов'язаний з вченими, які працюють на колайдері, і джерело публікації йому не відомий.

Опублікований в блозі анонімний документ свідчить, що при зіткненні потоків часток отримано свідчення наявності частки, деякі характеристики якої збігаються з передбаченими вченими характеристиками бозона Хіггса. Деякі інші характеристики, однак, із заявленими раніше параметрами не збіглися.

Тому, як вважає фізик Шелдон Стоун з Університету Сіракуз, можливо, йдеться про якуйсь іншу частинку. А це буде "у деякому сенсі ще більш цікаво, представляючи результат нової фізики - за межами стандартної моделі", вважає учений.

Але при цьому він зазначив, що публічно обговорювати внутрішні матеріали до їх офіційного підтвердження - це не тільки неетично, але й ненауково. Колеги підтримали Стоуна, закликавши публіку до стриманості й терпіння.

Хоча одні вчені вважають документ підробкою, інші говорять, що він свідчать про значний прорив у фізиці елементарних частинок, що дозволяє краще зрозуміти природу Всесвіту, пише британська газета The Daily Mail.

Бозон Хіггса - гіпотетична частка, яка ще не була зафіксована, але існування якої теоретично було передбачене в стандартній фізичної моделі світу. Ця частка, вважають фізики, надає масу всім іншим частинкам. Вона зіграла вирішальну роль при формуванні Всесвіту після Великого вибуху.

Саме фіксація бозона Хіггса допоможе вченим з'ясувати, що таке маса і як фізичні тіла отримують цю характеристику.

Пошуком бозона Хіггса і інших дрібних частинок довгий час займається Великий адронний колайдер, розташований під територіями Швейцарії і Франції, а також прискорювач Tevatron в лабораторії імені Фермі, що в штаті Іллінойс.

Читайте також:

Фізики уточнили масу "божественної частинки"

Опубліковані перші результати експериментів на Великому адронному колайдері

Вчені з'ясували, як звучить Всесвіт (аудіо)

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: