Теорія відносності Ейнштейна під сумнівом: гряде відкриття паралельних світів

Фізики знайшли дані, що ставлять під сумнів теорію відносності Ейнштейна, а з нею і всі наріжні положення сучасної науки. Вчені не виключають відкриття паралельних світів.

У науці гряде революція – поставлено під сумнів теорію відносності відомого фізика Альберта Ейнштейна.

Команда австралійських учених на чолі з астрофізиком Джоном Веббом, вивчивши процес проходження світла віддалених галактик через утворені сполуками металів космічні хмари, прийшла до висновку, що число альфа не є константою, як це вважалося в сучасній науці.

На думку дослідників, це число може змінюватися в залежності від того, з якої точки простору здійснюється його обчислення.

Якщо буде остаточно доведено, що альфа не постійна, а змінна величина, сучасна наука позбудеться ще одного положення, що здавалося непорушним, - симетрії Лоренца. Цей закон лежить в основі спеціальної теорії відносності Ейнштейна і постулату про незмінність швидкості світла. Тепер, після серії досліджень, наріжні положення сучасної фізики, в тому числі ті, що стосуються постійної величини швидкості світла, поставлені під сумнів.

Як зазначає New Scientist, відкриття Вебба також підтверджує так звану струнну теорію світобудови, яка передбачає наявність паралельних світів.

Рік тому британський тижневик описував ще одне відкриття, що ставить під сумнів теорію відносності. Як відомо, світло віддалених зірок і галактик на своєму шляху через Всесвіт зазнає впливу гравітаційних полів масивних космічних об'єктів, таких як інші зірки або скупчення галактик. Траєкторія руху світла викривляється під впливом гравітації.

Таким чином, зображення цих зірок доходить до Землі спотвореним, неначе через лінзу. Дослідження американського астрофізика Рейчел Бін ґрунтувалося на вивченні дії таких гравітаційних лінз.

Бін поставила під сумнів ключове положення загальної теорії відносності Альберта Ейнштейна, що стосується просторово-часової моделі світобудови. Відповідно до теорії Ейнштейна, дія гравітації пояснюється викривленням простору і часу під впливом маси космічних об'єктів. Коефіцієнт спотворення часу при цьому повинен бути рівний коефіцієнту спотворення простору. Рейчел Бін виявила явище, яке суперечить цьому правилу. Вона з'ясувала, що в проміжку між 8 і 11 мільярдами років тому коефіцієнт спотворення часу був у три рази більше значним, ніж коефіцієнт спотворення простору.

Раніше теорія відносності Ейнштейна отримала низку підтверджень своєї вірності в рамках однієї галактики, однак вона ніколи ще не проходила перевірку на гігантських просторах Всесвіту.

У 2007 році вчені з німецького університету міста Кобленц також поставили під сумнів теорію відносності, в серії експериментів підтвердивши існування зон "нульового часу". Під час дослідів вони зафіксували рух фотона, швидкість якого перевищувала швидкість світла.

Читайте також:

НАСА створює корабель, щоб назавжди переселяти людей на інші планети

Учені знайшли край Всесвіту

Вчений переніс кінець світу на 2 місяці

Астрономи сфотографували смерть зірки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: