Вчені знайшли легендарний лабіринт Мінотавра

Дослідники знайшли на Криті "справжній" Лабіринт.

Вчені знайшли легендарний лабіринт Мінотавра
Вчені знайшли легендарний лабіринт Мінотавра
Англо-грецька експедиція спелеологів і географів,що досліджувала древню підземну каменоломню на острові Крит, заявила, що вона може бути описаним в античності Лабіринтом - місцем, де переховувався міфічний напівлюдина-напівбик Мінотавр.

Зазначимо, що згідно з поширеною у XX столітті точкою зору, Лабіринт - це Кноський палац, розкопаний і реконструйований британським археологом сером Артуром Евансом.

Покинута каменоломня є мережею розгалужених підземних тунелів і розташована в околицях Гортіни - стародавнього міста, що в римську епоху було столицею Криту. Співробітник Британського музею Ендрю Шапланд зазначив, що це місце ще в XII столітті нашої ери вважали підходящим кандидатом на роль Лабіринту, а місцеві жителі і зараз називають каменоломню "печерами Лабіринту".

Керівник експедиції, географ з Оксфордського університету Ніколас Ховарт переконаний, що гортінська каменоломня не була належним чином вивчена через те, що Евансу і його прихильникам вдалося переконати публіку і вчених, що саме Кнос є Лабіринтом. Ховарт вважає, що ця гіпотеза вимагає скептичного ставлення: "Виходячи з археологічних даних, навряд чи взагалі можливо говорити про те, що Лабіринт будь-коли існував".

Ендрю Шапланд, який вважає місцезнаходження Лабіринту давнім наріжним каменем, все ж таки називає Кнос більш вдалим кандидатом на роль в'язниці Мінотавра, оскільки цей палац згаданий у Гомера.
 

Читайте також:

Почалися нові розкопки поховання теракотового війська в Китаї

На Львівщині знайшли столицю Білої Хорватії

На Черкащині розкопали готський некрополь

Міліція запізнилася на місце злочину на 700 років

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: