Встановлено рекордсмена за розміром геніталій

Коник-стрибунець Platycleis affinis допоміг вченим зробити незвичне відкриття: великі яєчка потрібні самцям, щоб паруватися кілька разів поспіль.

Новий рекорд встановлено у царстві тварин - вчені виявили, що власником найбільших яєчок у співвідношенні з масою тіла є коник-стрибунець Platycleis affinis.

Вимірювання яєчок коника показали, що вони становлять 14% його маси тіла. Якщо ці ж пропорції застосувати до людини, то чоловічі статеві залози важили б, як шість торбин з цукровим піском (за британськими мірками це приблизно 12 кг).

Вивчивши сім'яники 21 виду коників, вчені університетів Кембриджа і Дербі дійшли висновку, що коник Platycleis affinis володіє "феноменальними" яєчками. "Вони займають майже всю черевну порожнину коника", - розповів доктор Карім Вехад з університету Дербі.

Вехад і його колеги пишуть, що зазвичай максимальний розмір яєчок мають ті види тварин, у яких самки спаровуються з декількома самцями. Маючи великі сім'яники, самці виробляють більше сперми і підвищують шанси передати свої гени.

Ефект такого "змагання сперми" можна спостерігати у шимпанзе, де самка, як правило, парується з усіма самцями в її групі. Щоб конкурувати, шимпанзе чоловічої статі розвинули найбільші яєчка з усіх людиноподібних мавп. Самці горили, навпаки, мають винятковий доступ до цілого гарему самок і задовольняються дуже маленькими статевими органами.

У той же час Вехад і його колеги виявили: чим більшими були яєчка у самця коника, тим менше сперми вони виробляли.

"Традиційно вважалося, що якщо самки спаровуються з декількома самцями, величезні яєчка потрібні самцям для того, щоб виробляти сперму у великих обсягах і брати вгору над конкурентами за рахунок кількості. Наше дослідження свідчить, що це припущення доведеться переглянути. Схоже, великі яєчка потрібні для того, щоб самці могли спаровуватися кілька разів поспіль, не вичерпуючи запас сперми", - зазначив доктор Джеймс Гілберт з Кембриджського університету.

Під час експерименту коники Platycleis affinis після злучення з однією самкою були готові до нового парування менше ніж через годину, тоді як види з меншими яєчками - тільки через п'ять днів.

Читайте також:

Названо дату першого сексу на землі

Розмір пеніса залежить від соціального середовища - доведено на качках

Учені порахували, скільки статевих актів необхідно для зачаття

У "загубленому світі" Папуа - Нової Гвінеї відкрили 200 нових видів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: