ФБР шпигує за американцями – у базі "підозрілих" вже 162 тис. людей

Влада США створює гігантську базу даних з персональними даними тисяч американських громадян. Експерти бояться, що ця інформація може потрапити у відкритий доступ.

ФБР створює колосальну базу даних з іменами та персональними даними - наприклад, інформацією про місця роботи - тисяч американських громадян і мешканців США. Цих людей не звинувачують у злочинах, просто їхня поведінка видалася підозрілою комусь з поліцейських.

За даними The Washington Post, станом на грудень 2010-го у цій базі ("Guardian") є 161948 досьє про підозрілу поведінку. Щодо 103 випадків розпочаті серйозні розслідування, не менше 5 осіб заарештовано, поки ніхто не визнаний винним.

Як пише газета, Сполучені Штати формують колосальний апарат внутрішньої безпеки, який буде збирати інформацію про американців.

У матеріалах видання йдеться про мережу з 4058 федеральних структур, структур штатів і місцевих відомств, кожна з яких має свої обов'язки з боротьби із тероризмом та юрисдикції. Не менше ніж 935 з цих структур були створені після терактів 11 вересня 2001 року.

При цьому, за оцінками газети, структури держбезпеки, створені в США після 11 вересня, настільки величезні і так сильно засекречені, що "ніхто не знає, в яку суму вони обходяться, скільки в них співробітників і скільки програм існує під їхньою егідою".

Журналістське розслідування тривало кілька місяців, воно ґрунтується на майже 100 інтерв'ю і тисячі документів. Занепокоєння у журналістів викликав той факт, що база "підозрілих осіб", яку створює ФБР, стає доступною для все більшого числа слідчих місцевих правоохоронних органів і військового карного розшуку. Тому зростають побоювання, що одного разу вона виявиться у відкритому доступі.

"Інші демократичні країни - взяти хоч Великобританію і Ізраїль - добре знайомі з такими заходами внутрішньої безпеки. Але для Сполучених Штатів сукупність цих нових практик знаменує перехід державного нагляду над населенням на новий рівень", - пишуть автори.

Критики також не виключають, що збір подібної інформації створює можливості для всіляких зловживань. "Аналітики розвідувальних управлінь штатів і слідчі ФБР використовують ці донесення, щоб визначити, з якою метою людина купила добрива - для вирощування помідорів чи для виготовлення бомби", - пише газета.

Зі свого боку, співробітники спецслужб США наголошують: необхідність виявлення американських громадян, які планують теракти, зросла як ніколи. У поточному році таких справ нараховувалося дві дюжини.

Один з найсвіжіших прикладів - операція ФБР в грудні, в результаті якої в пастку потрапив будівельник з Балтімора, обвинувачений у підготовці вибуху на вербувальному пункті армії США в Меріленді. Раніше був заарештований американський громадянин, уродженець Сомалі, якого звинувачують у планах підірвати бомбу на церемонії включення різдвяної ялинки в Портленді.

Читайте також:

Як вижити під час теракту: спецслужби дали поради туристам

Складено список найбільш "терактонебезпечних" пам'яток Європи

У штабі Агентства нацбезпеки США шукають російських шпигунів

В Інтернеті з'явилися сотні документів японської поліції про міжнародних терористів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: