Проти глави МВФ Крістін Лагард порушили кримінальну справу

Крістін Лагард може стати фігурантом справи про перевищення повноважень. Французький суд ухвалив рішення порушити кримінальну справу.

У четвер, 4 серпня, французький Суд ухвалив рішення порушити справу про перевищення посадових повноважень, в якому може фігурувати глава МВФ Крістін Лагард.

Звинувачення підозрює Лагард в можливому перевищенні посадових повноважень при судових розглядах навколо продажу близьким до президента Ніколя Саркозі французьким бізнесменом і політиком Бернаром Тапі компанії Adidas у 1993 році.

Для здійснення цієї операції було створено спеціальний консорціум, яким керував банк Credit Lyonnais, що частково належав державі.

Після завершення операції Тапі звинуватив банк у махінаціях і зажадав виплати компенсації завданої йому шкоди.

Після довгих розглядів у 2007 році Лагард, будучи міністром економіки і фінансів Франції, розпорядилася передати справу Тапі в арбітраж, щоб прискорити розгляд питання.

У липні 2008 року арбітражний суд своїм рішенням зобов'язав одну з державних фінансових структур виплатити Тапі відшкодування збитків у розмірі 240 мільйонів євро, а також близько 100 мільйонів у вигляді відсотків і 45 мільйонів за моральну шкоду.

Рішення про виплату компенсації призвело до скандалу, представники опозиційної Соціалістичної партії звинуватили владу у втручанні в судовий розгляд і здійсненні тиску на судову систему.

У травні 2011 року головний прокурор при касаційному суді Жан-Луї Надаль, вивчивши запит соціалістів, прийняв рішення скликати комісію з розгляду звернень Суду республіки, який уповноважений проводити розслідування, пов'язані зі зловживаннями членами уряду при виконанні ними своїх обов'язків.

З урахуванням особливостей французької судової системи вивчення справи, найімовірніше, триватиме роки, тому принаймні в короткостроковій перспективі главі МВФ нічого не загрожує.

Читайте також:

Новообрану главу МВФ підозрюють у перевищенні службових повноважень

Крістін Лагард заступила на посаду глави МВФ

Замішаний у секс-скандалі голова МВФ подав у відставку

Протеже президента Саркозі заарештований за подвійне зґвалтування

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: