Проти глави МВФ Крістін Лагард порушили кримінальну справу

Крістін Лагард може стати фігурантом справи про перевищення повноважень. Французький суд ухвалив рішення порушити кримінальну справу.

У четвер, 4 серпня, французький Суд ухвалив рішення порушити справу про перевищення посадових повноважень, в якому може фігурувати глава МВФ Крістін Лагард.

Звинувачення підозрює Лагард в можливому перевищенні посадових повноважень при судових розглядах навколо продажу близьким до президента Ніколя Саркозі французьким бізнесменом і політиком Бернаром Тапі компанії Adidas у 1993 році.

Для здійснення цієї операції було створено спеціальний консорціум, яким керував банк Credit Lyonnais, що частково належав державі.

Після завершення операції Тапі звинуватив банк у махінаціях і зажадав виплати компенсації завданої йому шкоди.

Після довгих розглядів у 2007 році Лагард, будучи міністром економіки і фінансів Франції, розпорядилася передати справу Тапі в арбітраж, щоб прискорити розгляд питання.

У липні 2008 року арбітражний суд своїм рішенням зобов'язав одну з державних фінансових структур виплатити Тапі відшкодування збитків у розмірі 240 мільйонів євро, а також близько 100 мільйонів у вигляді відсотків і 45 мільйонів за моральну шкоду.

Рішення про виплату компенсації призвело до скандалу, представники опозиційної Соціалістичної партії звинуватили владу у втручанні в судовий розгляд і здійсненні тиску на судову систему.

У травні 2011 року головний прокурор при касаційному суді Жан-Луї Надаль, вивчивши запит соціалістів, прийняв рішення скликати комісію з розгляду звернень Суду республіки, який уповноважений проводити розслідування, пов'язані зі зловживаннями членами уряду при виконанні ними своїх обов'язків.

З урахуванням особливостей французької судової системи вивчення справи, найімовірніше, триватиме роки, тому принаймні в короткостроковій перспективі главі МВФ нічого не загрожує.

Читайте також:

Новообрану главу МВФ підозрюють у перевищенні службових повноважень

Крістін Лагард заступила на посаду глави МВФ

Замішаний у секс-скандалі голова МВФ подав у відставку

Протеже президента Саркозі заарештований за подвійне зґвалтування

ВідеоПроти глави МВФ Крістін Лагард порушили кримінальну справу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: