Глава МАГАТЕ не поїде на японську АЕС - він злякався радіації

Глава МАГАТЕ Юкіо Амано відмовився від своїх попередніх планів відвідати аварійну атомну електростанцію "Фукусіма-1" в Японія.

Глава МАГАТЕ Юкіо Амано не буде відвідувати аварійну АЕС "Фукусіма-1" в рамках свого візиту до Японії.

Прибувши в Токіо, Амано заявив, що не поїде на "Фукусіма-1", і повідомив, що представники МАГАТЕ перебуватимуть до АЕС "настільки близько, наскільки дозволить радіаційна обстановка".

У середу глава Амано заявив про намір відправитися до Японії "так швидко, як це тільки можливо", щоб отримати інформацію про ситуацію на японській АЕС "з перших рук".

Також Амано попросив японський уряд надавати більше інформації про події на атомній станції.

Тим часом японське агентство з атомної енергії підвищило рівень небезпеки на АЕС "Фукусіма-1" до 5 балів (з 7-ми за шкалою INES) як "інцидент із серйозними наслідками".

Раніше МАГАТЕ присвоїло аварії на "Фукусімі" 4 бали ("інцидент з локальними наслідками"), однак після того, як ситуація на станції почала виходити з-під контролю, багато іноземних фахівців заявили, що події на АЕС виходять за рамки локального інциденту. Зокрема, французьке агентство з ядерної безпеки присвоїло аварії оцінку 6.

Серія вибухів і пожеж на атомній електростанції "Фукусіма-1" почалася 12 березня, наступного дня після того, як на північному сході японського острова Хонсю стався землетрус і цунамі. Підземні поштовхи залишили АЕС без електрики і вивели з ладу систему охолодження. З шести енергоблоків на чотирьох вже сталися пожежі, вибухи і часткове розплавлення паливних елементів. Щоб охолодити реактори, японці заливають їх водою із землі та з повітря.

Слідкуйте за новинами про наслідки цунамі та ядерну катастрофу в Японії тут.

Читайте також:

Битву за "Фукусіму" ведуть ліквідатори-"камікадзе": 5 з них уже загинули

Над трьома аварійними реакторами в Японії піднявся дим

За прикладом Чорнобильської АЕС реактори "Фукусіма-1" сховають у саркофаг

Японці визнали поразку в битві з атомом: нам залишається тільки молитися

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: