Горбачов заявив, що не вимагав від Литви грошей в обмін на незалежність

Горбачов спростував заяву про те, що вимагав за визнання незалежності Литви 21 млрд рублів і Клайпеду.

Колишній президент СРСР Михайло Горбачов спростував повідомлення низки ЗМІ про те, що, погоджуючись на відділення Литви від Радянського Союзу, вимагав від республіки 21 млрд рублів.

"Це вже зовсім несерйозні розмови і занадто вільна інтерпретація тих подій, які дійсно були після того, як Литва захотіла вийти зі складу СРСР. Ніякої торгівлі не було", - заявив Горбачов у четвер, 24 лютого.

"Так, я зустрічався і з тодішнім керівником Литви Альгірдасом Бразаускасом, та й не тільки з ним, і намагався пояснити, що категоричне відділення поставить багато питань. Необхідно буде думати і про те, яким чином розселяти людей залежно від їх бажання в якій країні жити, виникли б і територіальні питання, і, звичайно, вирішення всього цього вимагало б багато грошей", - додав колишній радянський лідер.

Нагадаємо, після того, як парламент Литви оголосив про відновлення незалежності, центральна влада СРСР оголосила це рішення як таке, що суперечить конституції. У січні 1991 року в Литві почалися несанкціоновані акції протесту, після чого в республіку були перекинуті бійці спецпідрозділів, частин ПДВ, які зайняли низку стратегічних об'єктів.

У ніч з 12 січня на 13 січня колона радянської бронетехніки попрямувала в центр Вільнюса. При штурмі телевізійної вежі загинули 14 беззбройних людей, понад 600 було поранено. У пам'ять про ті події 13 січня відзначається в Литві як День захисників свободи.

У січні минулого року Сейм Литви ухвалив резолюцію, якою зобов'язав уряд країни офіційно звернутися до Росії як до правонаступниці СРСР з вимогою виплатити компенсації сім'ям загиблих і поранених під час січневих подій 1991 року. У відповідь МЗС РФ назвало вимоги Литви юридично неспроможними.

Читайте також:

Литва вимагає від Росії компенсацію за "агресію СРСР"

Розсекречено дипломатичні документи про розпад СРСР

Горбачов представив нову книгу: "Нехай усі знають, як ми продавали країну"

Литва визнала свастику своєю історичною спадщиною

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: