Грузія запропонувала НАТО небо та солдат

Тбілісі пропонує НАТО територію країни для продовження миротворчої операції в Афганістані.

Тбілісі пропонує НАТО "використовувати територію країни як один з альтернативних шляхів для продовження миротворчої операції в Афганістані", заявив глава Міноборони Грузії Давид Сихарулідзе. При цьому він підкреслив, що мова не йде про розміщення в Грузії військових баз НАТО, а тільки про надання повітряного простору літакам НАТО для прольоту до Афганістану. Він також підтвердив, що Грузія незабаром направить свій контингент до Афганістану. Втручання Грузії може ускладнити співпрацю Росії і США в регіоні.

Два дні тому представники Об'єднаного Штабу ВС Грузії заявили, що "Грузія готова до участі в міжнародних миротворчих операціях під егідою НАТО, у тому числі і в Афганістані". За їх словами, "питання про відправку грузинських миротворців до Афганістану вирішене, але дані про чисельність цього контингенту будуть обнародувані після досягнення домовленості між Грузією і партнерами по НАТО, відповідні консультації ведуться".

Ще в червні 2007 року Грузія подала заявку в НАТО з пропозицією направити свій контингент до Афганістану "з урахуванням того, що врегулювання ситуації в Афганістані є одним з головних питань для всього світу". Ця пропозиція була схвалена на саміті НАТО в Бухаресті в квітні 2008 року, а в липні стало відомо, що до кінця 2008 року "планується направити до Афганістану 400 миротворців". У жовтні Тбілісі підтвердив вирішення влади країни "направити до Афганістану грузинський контингент", але вказало, що він "буде не таким великим, як планувалося раніше". 19 лютого грузинські ЗМІ повідомили про те, що Грузія направить до Афганістану близько 100 військовослужбовців.

Грузія вже брала участь в операції в Афганістані: з вересня по грудень 2004 року там несли службу 50 грузинських військовослужбовців.


Читайте також:

НАТО обіцяє розширюватися так, щоб не злити Росію

У Грузії створюють революційні комітети для відставки Саакашвілі

Грузія продає "Боржомі" за 8 млн. доларів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: