Ходорковського і Лебедєва визнали винними

Суд виніс вирок у справі Ходорковського, яка тривала близько 10 років. Частина звинувачень була знята за закінченням терміну давності.

Колишній глава "ЮКОСа" Михайло Ходорковський і колишній керівник "МЕНАТЕП" Платон Лебедєв визнані винними. Про це йдеться у вироку, оголошення якого в Хамовницькому суді почав головуючий суддя Віктор Данілкін. За частиною обвинувачень справа припинена через закінчення терміну давності.

Держзвинувачення попросило для обох по 14 років позбавлення волі.

Суд постановив, що Ходорковський і Лебедєв скоювали злочини з корисливих мотивів, з метою особистого збагачення.

Ходорковський і Лебедєв звинувачуються в розкраданні акцій Східної нафтової компанії, розкраданні нафти у "дочок" ЮКОСа і відмиванні грошових коштів з її продажу. Вони засуджені за першим вироком до восьми років ув'язнення кожен, термін їхнього покарання закінчується в 2011 році.

"Суд встановив, що Ходорковський і Лебедєв вчинили привласнення чужого майна з використанням службового становища", - сказав суддя, продовживши оголошення вироку після того, як із залу вийшла преса.

По епізоду, пов'язаному з розкраданням акцій "Томскнефть-ВМК", кримінальне переслідування проти підсудних припинено. Причиною припинення стало закінчення строку давності. Цей злочин, за версією звинувачення, підсудні зробили понад десять років тому.

Читання нового вироку Ходорковському і Лебедєву може зайняти не один тиждень: перший вирок обсягом в 1000 сторінок Міщанський суд оголошував більше двох тижнів - з 16 по 31 травня 2005 року. У новій справі, що включає 188 томів, один тільки обвинувальний висновок займає 14 томів по 300-350 сторінок у кожному.

Справа ЮКОСа - одна з найгучніших в Росії за останні роки. Російська влада звинуватила керівництво найбільшої на той момент нафтової компанії країни в цілому ряді економічних злочинів. Згодом ЮКОС збанкрутів, а його активи відійшли державній "Роснефті". Багато хто на Заході досі вважає "справу ЮКОСа" політично мотивованим, однак російська влада це категорично спростовує.

Читайте також:

Мєдвєдєв публічно засудив Путіна за слова про Ходорковського

Ходорковський пожалів Путіна і побажав йому любові "не тільки від собак"

Міжнародний арбітраж визнав ЮКОС "жертвою" Росії

ВідеоСуд почав оголошувати вирок Ходорковську і Лебедєву

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: