Іран відкриє доступ до ядерної зброї в обмін на зняття санкцій

Іран готовий надати МАГАТЕ повний нагляд за виконанням своєї ядерної прграми в обмін на зняття санкції з країни.

Тегеран в обмін на зняття санкцій з Ісламської республіки готовий надати Міжнародному агентству з атомної енергії (МАГАТЕ) повний нагляд за виконанням своєї ядерної програми протягом п'яти років.

Про це заявив керівник Організації з атомної енергії Ірану (ОАЕІ) Ферейдун Аббасі-Давані.

Заява головного іранського ядерника з'явилася у понеділок, 5 вересня, після призову МАГАТЕ допустити інспекторів на ядерні об'єкти Ірану.

"Після зняття санкцій і виконання взаємних зобов'язань агентство (МАГАТЕ) зможе отримати повний доступ до дій Ірану в атомній галузі без подальших обговорень їх військової спрямованості і передбачуваних (незаконних дослідженнях)", - сказав Аббасі-Давані.

За даними МАГАТЕ на кінець серпня, в Ірані кількість збагаченого урану до 20% складе 70,8 кілограма, що на 14,1 кілограма більше в порівнянні з останньою звітністю за травень.

Таким чином, Іран "продовжує збільшувати виробництво збагаченого урану", незважаючи на резолюції Ради безпеки ООН, йдеться в доповіді МАГАТЕ, яка стала відомою минулого тижня.

Атомне агентство заявило, що має намір провести інспекції всіх ядерних об'єктів Ірану, включаючи новий об'єкт у місті Кум.

Нагадаємо, в червні президент Махмуд Ахмадінеджад заявив, що ніяка пропозиція шістки міжнародних посередників не переконає Іран згорнути роботи зі збагачення урану.

У липні Ахмадінеджад прийняв пропозиції російської сторони про покрокове врегулювання ситуації навколо іранської ядерної програми.

Читайте також:

Іран в таємниці від ООН створює нову ядерну зброю

Індія віддала Ірану борг за нафту у розмірі 5 млрд доларів

Іран подав на Росію до суду за зрив постачань С-300

Першу іранську АЕС підключили до електромережі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: