Катастрофа "Булгарії": водолази розповіли, як люди боролися за життя

За словами водолазів, в момент занурення судна у воду, пасажири робили відчайдушні спроби врятуватися - ламали ручки дверей, вибивали ілюмінатори.

Операція з порятунку "Булгарії"_3
РИА Новости
Операція з порятунку "Булгарії"
Всередині теплохода "Булгарія", в результаті аварії якого 10 липня загинули 122 людини, слідчі і водолази знайшли докази, що дозволяють відновити картину трагедії.

Наразі теплохід залишається в доці. Офіційно слідчі дії завершені. Скоро корабель утилізуються, а кілька деталей затонулого судна залишать для пам'ятника загиблим.

Головний водолазний фахівець Північно-західного філіалу Федеральної Державної Установи "ГОСАКВАСПАС" МНС Росії Сергій Сафонов, який працював на ліквідації наслідків катастрофи разом з чотирма водолазами з Балтійська, розповів, як проводився підйом судна і що фахівці побачили на "Булгарії", пише "Комсомольская правда".

За словами Сергія Сафонова, перед водолазами постала страшна картина: стало ясно, що в момент занурення судна у воду пасажири робили відчайдушні спроби врятуватися - ламали ручки дверей, вибивали ілюмінатори.

Як вважає співробітник МНС, багатьох жертв вдалося б уникнути, якби не трагічна випадковість. Річ у тім, що теплохід потрапив у яму, затонув на глибині 20 метрів. Буквально поруч була глибина всього 6 метрів, і у людей міг бути шанс на порятунок.

Загиблих пасажирів водолази піднімали з води в складних умовах: працювали з потужними ліхтарями на глибині по кілька годин поспіль, у майже 40-градусну спеку.

Не переривали операцію з підйому тіл навіть вночі. За словами представника МНС, судно протягом двох днів занурилося в мул на три метри. Муловий нанос давав погану видимість, ускладнюючи роботу. Заважала водолазам і сильна течія.

Хоча слідчі заходи на судні завершені, на корабель все одно майже нікого не пускають, відзначає Life News. "Булгарія" стоїть в суднобудівному доці з сильним креном вправо - під час аварії на правий бік злилися фекальні маси в баках і скотилася меблі.

Як пише видання, всередині корабля все вкрите брудом, мулом і мазутом. За словами журналістів, яких допустили всередину, пересуватися тут можна з великими труднощами - ноги ковзають, а голова починає кружляти.

По всьому кораблю валяються розкидані рятувальні жилети - багато пасажирів навіть не встигли їх надіти. Ті ж, хто наділи жилети, не змогли в них вибратися з корабля. Жилети тягнули людей вгору, не даючи можливості пірнути і виплисти в двері або вікно. Тіла деяких пасажирів були знайдені під стелею кают.

З розташування речей можна відновити картину трагедії, пишуть російські ЗМІ. Люди весело відпочивали в своїх каютах, коли корабель почав тонути. Сповістити пасажирів не змогли через неполадки з електрикою.

У каютах хаотично розкидані особисті речі пасажирів: сумки, валізи, взуття, косметика, одяг, засоби особистої гігієни, валяються розбиті келихи, пакети з чіпсами. У коридорах і каютах валяються розбиті меблі та частини внутрішньої обшивки.

Як раніше повідомлялося, час в капітанській рубці застиг на відмітці 12:30. Єдиний справний двигун в момент аварії працював на повну потужність. На покажчику штурвала видно табличку "Не працює".

Нагадаємо, Слідчий комітет РФ оголосив, що, за попередньою версією, трагедія сталася через поганий технічний стан судна.

Нагадаємо, теплохід "Булгарія" затонув на Волзі 10 липня, у трьох кілометрах від берега. Корабель з невстановлених поки що причин пішов під воду за лічені хвилини.

Читайте також:

Слідчі завершили огляд "Булгарії" і вилучили речі пасажирів теплохода

Більшість жертв "Булгарії" загинули через рятувальні жилети

Слідчі озвучили причину загибелі теплохода "Булгарія"

Водолази про "Булгарію": фільм жахів не порівняється з тим, що ми бачили

ВідеоНаслідки катастрофи "Булгарії"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: