Мехіко провалюється під землю

У деяких районах Мехіко ґрунт просів на 13 метрів. Тисячі житлових будинків можуть обвалитися в результаті деформації фундаменту.

Долина Мехіко, в якій розташована мексиканська столиця, продовжує "занурюватися" під землю. Внаслідок цього на вулицях одного з найбільших мегаполісів світу з населенням більше 20 мільйонів людей почали з'являтися провали.

У деяких районах Мехіко усадка ґрунту з кінця 19-го століття досягла 13 метрів. Через це не тільки порушено автомобільний рух центральними трасами міста, а й з'явилася загроза архітектурним спорудам, розташованим в "критичних" районах.

Як пояснили дослідники Національного автономного університету Мексики, причиною поступового "занурення" Мехіко є особливості геологічної будови гігантської улоговини, де розташоване місто. Частина мексиканської столиці знаходиться на місці древнього озера. До того ж величезне місто споживає воду з численних підземних свердловин, що погіршує ситуацію.

Ґрунтові води становлять більше 60% від всієї вологи, яку споживають мешканці долини Мехіко, тому усадка ґрунту неминуча. І, як попереджають фахівці, якщо не вжити термінових заходів, історичні будівлі зазнають серйозних ушкоджень. Власне, їхні фундаменти і так час від часу вже доводиться "латати" через появу тріщин.

Експерти створили карту найбільш небезпечних районів Мехіко, яким в першу чергу загрожує "занурення під землю". Це може торкнутися тисяч житлових будинків, які можуть обвалитися в результаті деформації фундаменту.

Наслідки "занурення" Мехіко і його околиць особливо явно проявляються під час сильних злив. У різних районах міста виникають повені, вода затоплює будинки. Іноді потоки води призводять до людських жертв і серйозних руйнувань.

Але ще гірше, попереджають вчені, що "хиткий фундамент", на якому розташований Мехіко і його околиці, істотно підвищує потенційну небезпеку сильних землетрусів. Адже Мексика розташована у зоні високої сейсмічної активності, і землетруси в цій країні не рідкість.

Читайте також:

У центрі німецького містечка за ніч утворився гігантський кратер

Центр Кривого Рогу може піти під землю

У Гватемалі провалився під землю триповерховий житловий будинок. ФОТО

Восьми із десяти найбільших міст Землі загрожує землетрус

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: