Мєдвєдєв оголосив кінець "державного капіталізму"

Президент Росії процитував Стіва Джобса і закликав швидше і рішучіше змінювати все, що заважає проривному розвитку.

Президент Росії Дмитро Мєдвєдєв, відкриваючи петербурзький економічний форум оголосив, що етап посилення ролі держави в економіці пройдено.

На думку глави РФ, потенціал цього шляху вичерпаний. "Це не мій вибір", - сказав Мєдвєдєв.

За словами Мєдвєдєва, влада Росії не будує державний капіталізм, а етап посилення ролі держави в економіці пройдено. Президент РФ процитував "одного з найвидатніших інноваторів нашого часу" Стіва Джобса, який якось зауважив, що найважливіші рішення - це не ті, що ви робите, а ті, які ви вирішили не робити.

"Я б хотів заявити тут гранично чітко, що ми не будуємо державний капіталізм. Так, у нас був етап розвитку, пов'язаний з посиленням ролі держави в економіці. Він був, по суті, неминучий і багато в чому в певний період необхідний. Важливо було стабілізувати ситуацію після хаосу 1990-х років і навести просто елементарний порядок. Однак тепер потенціал цього шляху - вичерпаний", - підкреслив Мєдвєдєв.

"Державі все ще належить велика частина економічних активів - від підприємств до земельних ресурсів. Але і на всі інші активи продовжує здійснювати визначальний вплив надлишкова система регулювання держави у підконтрольних їй сферах. Насамперед у природних монополіях. Між тим, будь-яка невизначеність законодавства - це ризик підприємця, але не держави. І принцип "держава завжди має рацію" виражається або в корупції, або в загальнопоширених преференціях "своїм" компаніям, причому, незалежно від форми власності", - зауважив президент.

За його словами, неправильно орієнтуватися лише на спокійне, розмірене зростання.

"Це помилка. За горезвісною стабільністю може ховатися черговий застій. Тому потрібно швидше і рішучіше змінювати все, що заважає проривному розвитку", - резюмував Мєдвєдєв.

Читайте також:

Мєдвєдєв з нагоди Дня Росії розповів, як країна "зміцніла"

Чавес вирішив, що життя на Марсі зникло через капіталізм

Лукашенко готовий закрити кордони Білорусі

Мєдвєдєв попередив Захід про можливість нової холодної війни

ВідеоМєдвєдєв оголосив кінець "державного капіталізму"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: