На "Фукусімі" пробита оболонка реактора, ядерне паливо розплавилося

З АЕС "Фукусіма-1" витікає радіоактивна вода: на думку експертів, вона вступила в контакт з розплавленим паливом, а оболонка реактора частково пошкоджена.

На другому енергоблоці аварійної японської АЕС "Фукусіма-1", ймовірно, пробита оболонка реактора, яка прикриває ядерні паливні стрижні.

Звідти може йти витік радіоактивної води в простір, закритий зовнішнім сталевим корпусом, попередили представники оператора станції - енергетичної компанії Tokyo Electric Power.

Генсек японського кабміну Юкіо Едано з посиланням на доповідь експертів повідомив, що на другому реакторі АЕС могло статися часткове розплавлення палива. Однак, за його словами, такий процес носив тимчасовий характер.

За припущенням фахівців, з розплавленим паливом, вочевидь, вступила в контакт вода, яка потім якимось чином потрапила до турбінного залу другого енергоблоку і стала там джерелом вкрай високої радіації.

Нагадаємо, напередодні фахівці, які проводили заміри, повідомили, що рівень вмісту радіоактивного йоду у воді другого реактора перевищує норму в 10 млн разів. Співробітники аварійної АЕС були евакуйовані.

Однак ввечері TEPCO визнала помилковість цифри в 10 млн, повідомивши, що рівень радіації у воді другого реактора перевищує норму "тільки" в 100 тис. разів.

За даними японського Агентства з атомної та промислової безпеки, концентрація радіоактивного йоду в морській воді на відстані 30 метрів від п'ятого та шостого реакторів аварійної АЕС в 1,15 тис. разів перевищує норму.

Необхідність у найкоротші терміни відкачати і прибрати радіоактивну воду стало зараз головним завданням фахівців, які працюють на АЕС "Фукусіма-1". Вони успішно переміщують зараз воду, що зібралася на підлозі дизельного залу першого енергоблоку, в циркуляційний басейн, покликаний охолоджувати пар з ядерного реактора.

На другому і третьому блоках такі роботи не ведуться. Це пов'язано з тим, що циркуляційні басейни цих реакторів переповнені, і фахівці шукають резервуари, куди можна було б перекачати заражену радіацією воду.

Нагадаємо, в результаті землетрусу та цунамі 11 березня в японській провінції Фукусіма на АЕС "Фукусіма-1" сталася серія аварій, викликаних виходом з ладу системи охолодження, які призвели до різкого підвищення радіоактивного фону в регіоні.

Читайте також:

Експерти про японську "Фукусіму": збувається найгірший сценарій

Радіоактивний пил з Японії осів у Лас-Вегасі

Японців закликали відселятися з району "Фукусіми": їжу їм вже не постачають

Викиди "Фукусіма" склали 50% від чорнобильських

ВідеоНа "Фукусімі" пробита оболонка реактора, ядерне паливо розплавилося

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: