На АЕС "Фукусіма-1" відновлено електропостачання

Наразі основна увага приділяється охолодженню проблемних реакторів на аварійній АЕС "Фукусіма-1" у Японії. Не виключена можливість побудови саркофагу над станцією.

Ядерна катастрофа, Японія_3
AFP
Аварія на АЕС у Японії
Фахівцям вдалося відновити електропостачання на аварійній АЕС "Фукусіма-1". Про це повідомив британський телеканал Sky News.

Японським інженерам вдалося підтягнути кілометровий кабель до станції, щоб перезапустити систему охолодження. Наразі основна увага приділяється охолодженню проблемних реакторів, однак небезпека розплавлення ядерних стрижнів і раніше, зберігається.

Як заявив раніше на прес-конференції в Токіо генеральний секретар кабінету міністрів Японії Юкіо Едано, головне занепокоєння викликають третій і четвертий реактори станції.

Агентство з ядерної безпеки Японії підвищило рівень ядерної загрози на АЕС з 4-го до 5-го рівня за семибальною шкалою. Це означає, що існує великий ризик радіоактивного зараження за межами АЕС. Японські атомники не виключають, що над "Фукусіма"доведеться побудувати саркофаг.

Тим часом, поліцейські намагаються обстрілювати реактори водяними гарматами, а військові гелікоптери скидають над станцією воду. І хоча більша частина води потрапляє повз цілей, компанія-оператор станції стверджує, що операція проходить успішно, і відпрацьовані стержні поступово укриваються водою.

Нагадаємо, 11 березня в Японії стався потужний землетрус, який викликав цунамі. Загинули більше 6,5 тисячі людей, понад 10 тисяч вважаються зниклими безвісти, але шанси знайти їх живими практично нульові.

Слідкуйте за новинами про наслідки цунамі та ядерну катастрофу в Японії тут.

Читайте також:

Ситуація на японських АЕС буде критичною ще 10 днів

У 30-кілометровій зоні навколо "Фукусіми" рівень радіації перевищує норму в 750 разів

Рівень радіації у Києві удвічі вищий, ніж у Токіо

Прем'єр Японії виступив з екстреним зверненням до нації

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: