Оприлюднено секретні дані США про таємну боротьбу з Росією

WikiLeaks оприлюднив листування американських дипломатів, з якого випливає, що США і ЄС вважають Росію ворогом і прагнуть підірвати її вплив.

США і країни Європи, як і в попередні роки, сприймають Росію як ворога і прагнуть підірвати її вплив на найближчих сусідів.

Про це стало відомо з листування американських дипломатів з Держдепартаментом США, що було опубліковано сайтом WikiLeaks.

З депеш випливає, що проведена ЄС програма "Східне партнерство" спрямована на послаблення позицій РФ на країни колишнього СРСР. Крім того, Захід вважає інструментами політики проект "Північний потік" та інші енергетичні програми.

Як відомо, Росія до запущеної в 2009 році програмі "Східне партнерство" поставилася насторожено. У проект офіційно увійшли шість колишніх радянських республік - Азербайджан, Вірменія, Білорусія, Грузія, Молдова і Україна.

Як з'ясувалося з оприлюднених документів, в Москві були праві, і програма справді спрямована на послаблення впливу РФ на країни-учасниці проекту.

У депешах американські дипломати розповідають про бесіди на цю тему з європейськими колегами і називають "Східне партнерство" "витонченою, але сильною відповіддю на російську агресію в Грузії" і "покаранням Росії".

Як випливає з повідомлень в Держдепартамент, метою "Східного партнерства" є активне залучення колишніх республік СРСР в зону інтересів Заходу і їх відхід від партнерства з Росією.

Підозри РФ, що програма пов'язана з підривом безпеки, також мають під собою ґрунт. Як написав у депеші тимчасовий повірений посольства США в Стокгольмі Роберт Сільверман, ініціатива може надати "довгостроковий вплив" на ситуацію, пов'язану з безпекою.

У своєму листі Сильверман згадує про договір НАТО про колективну безпеку і вказує, посилаючись на слова заступника голови департаменту Східної Європи МЗС Швеції Йохана Фрізеля, що це не менш важливо, ніж глибока інтеграція з ЄС. За словами Сільвермана, Москва серйозно недооцінює ефективність "м'якої сили".

Як виявилося, важлива роль в "Східному партнерстві" відводиться прем'єр-міністру Італії Сільвіо Берлусконі, який відомий своїми дружніми відносинами з російським тандемом і особливо з главою уряду РФ Володимиром Путіним.

З оприлюднених WikiLeaks депеш також випливає, що хоча країни Заходу і не хотіли б мати справу з білоруським президентом Олександром Лукашенком, спілкуватися з ним доводиться, оскільки підрив впливу Москви на Мінськ важливіший.

Як повідомив у Держдеп заступник глави дипмісії США в Берліні Джон Кеніг, представник МЗС Німеччини Франк Хартманн визнав, що хоча Білорусії було б бажано провести реформи, однак її прийняли в "Східне партнерство" і без них, тому що головною метою цієї програми є віддалення Білорусь від Росії.

За словами тимчасового повіреного посольства США в Стокгольмі Роберта Сільвермана, голова політичного департаменту МЗС Швеції Бьорн Лірваль зазначав, що Лукашенку в найближчі кілька років перед участю в переговорах з ЄС треба заздалегідь покласти на стіл "щось більше, ніж те, що він пропонував раніше".

Сільверман також висловлював побоювання, що білоруський лідер може піддатися російському тиску в питанні визнання незалежності Абхазії і Південної Осетії. Не виключено, що за прикладом Білорусії підуть і інші країни колишнього СРСР, попередив дипломат.

Читайте також:

WikiLeaks викрив своїх інформаторів. Тепер деяким загрожує смертна кара

Wikileaks: США підтримували усунення RosUkrEnergo з газового ринку в Україні

Wikileaks: США стурбовані монополізацією енергоринку з боку Росії

Wikileaks: США радили Тимошенко розкрити всі подробиці газових угод

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: