Підрив "Невського експреса" розкритий

ФСБ розкрила підрив "Невського експресу", його організував ідеолога бойовиків Інгушетії Саїд Бурятський, знищений 2 березня.

Саїд Бурятський Фото: buryat-mongolia.info
Саїд Бурятський Фото buryat-mongolia.info
Підрив поїзда "Невський експрес", здійснений в 2009 році, розкрито - до нього причетна бандгрупа братів Картоєвих на чолі з Саїдом Бурятським.

Члени цієї бандгрупи, у тому числі четверо братів Картоєвих та ідеолог терористичного підпілля на Північному Кавказі Олександр Тихомиров (відомий як Саїд Бурятський), знищені 2 березня під час спецоперації в Інгушетії.

Швидкий поїзд "Невський експрес" сполученням Москва - Санкт-Петербург зазнав аварії 27 листопада 2009 року на кордоні Новгородської і Тверської областей.

У катастрофі загинули 28 людей, більше 90 були поранені. Двома роками раніше - 13 серпня 2007 року - також "Невський експрес" зазнав аварію в Новгородській області. Тоді постраждали 60 людей, жертв не було. Причиною аварії став закладений на шляхах вибуховий пристрій.

Розслідуючи підрив поїзда в 2009 році, ФСБ отримала документальні відомості про причетність до цього теракту діючої в Інгушетії бандгрупи Картоєва.

Для припинення діяльності цієї групи 2 березня була проведена спецоперація в селищі Екажево в Інгушетії. За даними ФСБ, були знищені вісім бойовиків. Серед них пізнані Тихомиров (Саїд Бурятський), четверо братів Картоєвих - Тухан, Ахмет, Магомет і Назір, а також фінансист бандгруппи - Кодзоєв - співробітник Казначейства РФ по Республіці Інгушетія. Затримано десять членів бандгруппи.

"Були проведені генетичні експертизи бандитів на причетність до підриву поїзда. Ці всі матеріали дають підставу вважати, що саме вони брали участь у цьому злочині", - сказав голова ФСБ РФ Олександр Бортніков президентові РФ Дмитру Мєдвєдєву.

За його словами, на місці проведення спецоперації виявлено речові докази, які мають безпосереднє відношення до підриву поїзда. Крім того, були знайдені компоненти вибухових пристроїв, "ідентичні тим, які застосовувалися при підриві поїзда" Невський експрес "у 2007 році".

Бортніков підтвердив, що знищений саме Саїд Бурятський. Російським силовикам вдалося отримати відеозйомку, на якій знятий Тихомиров за кілька хвилин до ліквідації спецназом ФСБ, повідомило високопоставлене джерело в силових структурах Північно-Кавказького федерального округу.

"Відео було знято камерою мобільного телефону одного із знищених бойовиків. Тихомиров читає свою останню проповідь і прощається зі своїми подільниками. Все відбувається в одному з приміщень будинку в селі Екажево, який до цього моменту вже повністю блокований спецназом ФСБ", - сказав співрозмовник.

Знищені бойовики, у тому числі Тихомиров, планували великий теракт на Північному Кавказі з використанням терористів-смертників. "Безпосередньо Саїд Бурятський займався підготовкою смертників. Отримані оперативні дані про підготовку акції з боку бойовиків дозволили запобігти великий теракт", - сказало джерело.

Президент РФ Дмитро Меєдвєдєв доручив ФСБ і Слідчому комітету при прокуратурі продовжити розслідування всіх обставин підриву "Невського експреса".

Читайте також:

ФСБ убила Саїда Бурятського – ідеолога бойовиків Чечні та Інгушетії

Суд виправдав обвинувачених у першому підриві "Невського експреса"

Пасажири "Невського експреса" загинули через неякісні німецькі крісла

ВідеоАварія потягу "Невський експрес"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: