Помер один з ідеологів серпневого путчу 1991 року

Ідеолог серпневого державного перевороту 1991 року, 73-річний Геннадій Янаєв помер у п'ятницю вранці в ЦКБ, через п'ять днів після важкого нападу

У Москві на 73-му році життя помер один з ідеологів ДКНС, активний учасник серпневого путчу 1991 року, в.о. президента СРСР Геннадій Янаєв.

Про це повідомило джерело в медичних колах Москви. Офіційного підтвердження інформації ще не було. Янаєв довго і важко хворів. Напередодні його госпіталізували в одну з міських лікарень.

Геннадій Янаєв народився в 1937 році. У період з 1986 по 1990 рік він обіймав посаду голови всесоюзної центральної ради профспілок. Янаєв став одним з ідеологів путчу в серпні 1991 року, який провалився.

Тоді члени Державного комітету з надзвичайного стану (ДКНС) оголосили про зміну влади в СРСР і призначили Янаєва, який обіймав посаду першого віце-президента держави, виконуючим обов'язки президента.

Після провалу путчу Янаєва притягнули до кримінальної відповідальності. Він провів кілька років у СІЗО "Матроська тиша", але в 1994 році його звільнили за амністією Держдуми. Після цього він співпрацював з громадськими організаціями та працював у Російській міжнародній академії туризму.

Читайте також:

Екс-міністр розповів, як Єльцин "розіграв" путч, а сам пив горілку в підвалі

Горбачов представив нову книгу: "Нехай усі знають, як ми продавали країну"

Охоронець Єльцина розповів, як Абрамович носив в Кремль валізи з доларами

 

ВідеоПомер один з ідеологів серпневого путчу 1991 року

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: