Помер останній носій однієї з найдавніших мов людства

З останнім представником давнього племені бо померла мова, приблизний вік якої 65 тисяч років.

На Андаманських островах, що знаходяться в Індійському океані і належать Індії, у віці 85 років померла остання представниця племені бо, яке, як вважається, проживало на островах останні 65 тисяч років. Боа-старша була також останнім у світі носієм мови бо.

Вчені вважають, що мови корінних андаманців, які вважаються переселенцями зі східної Африки, є останніми в світі мовами, які сягають своїм корінням палеоліту - тобто в той час, коли людина ще не займалася землеробством. Таким чином, мові бо та іншим андаманським мовам не менше 10 тисяч років.

Після смерті Боа-старшої на Андаманських островах залишилися представники дев'яти корінних народностей, кожна з яких розмовляє своєю мовою. Представники однієї з них, як і раніше, уникають будь-яких контактів із зовнішнім світом, про їх кількість нічого не відомо. У той же час чисельність інших восьми племен складає всього 52 людини.

У 1858 році, коли англійці почали завоювання Андаманських і Нікобарських островів, тут налічувалося 5 тисяч аборигенів. Пізніше більша їх частина померла від занесених завойовниками хвороб.

Померла Боа-старша зуміла пережити цунамі в південно-східній Азії в грудні 2004 року. Після нього вона сказала лінгвістам, що її оточували, наступне: "Ми всі були там, коли прийшов землетрус. Найстаріший сказав нам: 'Земля розділиться на частини, не біжіть і не рухайтеся". 

Читайте також:

У Бразилії живе 68 племен, які не мали контактів з цивілізацією

Вся Європа була Україною

Українські археологи зробили сенсаційну знахідку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: