Правляча ЛДП програла вибори в Японії

Прем`єр-міністр Японії Сіндзо Абе не планує полишати свій пост, незважаючи на невдачу ЛДП на минулих парламентських виборах.

Прем`єр-міністр Японії Сіндзо Абе не планує полишати свій пост, незважаючи на невдачу Ліберально-демократичної партії (ЛДП) на минулих парламентських виборах, повідомляє Associated Press.

"Я з покірністю приймаю ці результати і прислухатимуся до громадської думки в ході проведення реформ," - заявив Абе в ефірі японського телеканалу NHK. Він відзначив, що "має намір наполегливо проводити реформу освіти й перегляд конституції".

У той же час, можлива відставка зі свого поста генерального секретаря ЛДП Хіденао Накагаво, який виступає за збереження Абе на посту прем`єр-міністра і готовий взяти на себе відповідальність за поразку на виборах.

"Хоча це моя приватна думка, я вважаю, що він (Абе) повинен продовжити реформи, незважаючи на результат (виборів – Прим.ред.),” – заявив Х.Накагаво.

При цьому він не виключив, що може піти у відставку зі свого поста. Відповідаючи на питання про те, чи відчуває він особисту відповідальність за поразку партії на виборах, Х.Накагаво заявив: "Немає сумнівів у моїй відповідальності як генерального секретаря".

Нагадаємо, що за даними опитувань на виході з виборчих дільниць, на виборах у верхню палату японського парламенту правляча ЛДП одержала поразку. За даними, поширюваними японськими телекомпаніями, ЛДП може отримати 38 місць проти 58 - у опозиційної Демократичної партії Японії.

В ході нинішніх виборів будуть обрані 121 депутат із 242 верхньої палати парламенту Японії. Таким чином, у випадку, якщо результати опитувань співпадуть із офіційними даними, ЛДП втратить більшість у верхній палаті парламенту.

Ця поразка не загрожує безпосередньо прем`єр-міністрові Японії Сіндзо Абе, оскільки обрання голови уряду знаходиться в компетенції нижньої палати парламенту, в якій ЛДП зберігає більшість. Проте посилення опозиції у верхній палаті може стати перепоною для реалізації проголошених Абе реформ, зокрема по перегляду конституції.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: