Президентом Естонії вдруге став Тоомас Хендрік Ільвес

29 серпня на минулих в парламенті Естонії виборах глави держава президентом на черговий п'ятирічний термін обрано Тоомаса Хендріка Ільвеса.

Естонський парламент вдруге вибрав Тоомаса Хендріка Ільвеса на посаду президента країни.

За нього проголосували 73 членів парламенту зі 101, за його конкурента - депутата Європарламенту Індрека Таранда віддали свої голоси 25 депутатів, повідомляє "Коммерсантъ-Україна".

Згідно з Конституцією Естонії, для перемоги йому потрібно було заручитися підтримкою не менше двох третин депутатів або отримати не менше 68 голосів.

Ільвес народився 26 грудня 1953 року в Стокгольмі, куди від наступаючої Червоної армії в 1944 році емігрували його батьки. Пізніше його родина перебралася до США, де майбутній президент закінчив Пенсільванський і Колумбійський університети за спеціальністю психологія.

До переїзду в 1993 році в Естонію працював аналітиком і дослідником, а пізніше шеф-редактором естонської редакції радіо "Вільна Європа".

У незалежній Естонії працював послом цієї держави в США, Мексиці і Канаді, очолював МЗС Естонії.

У 2002-2004 роках обирався членом парламенту Естонії, 2004-2006 роках був депутатом Європарламенту. З 2006 року президент Естонії.

Раніше естонська поліція затримала 22-річного юнака, підозрюваного в розсилці електронних листів від імені президента країни Тоомаса Хендріка Ільвеса, в яких містилася ненормативна лексика.

Читайте також:

WikiLeaks: американці визнали, що у Естонії параноя щодо Росії

Поліція Естонії затримала молодика, що розсилав листи від президента

Президент Естонії вшанував пам'ять ворогів Червоної армії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: