Путіна позбавили престижної німецької премії

Премія "Квадрига" присуджується громадським і політичним діячам, визнаним "зразком у справі поширення освіти, прихильності суспільному благу".

Оргкомітет німецької політичної премії "Квадрига" скасував своє рішення про присудження нагороди прем'єр-міністру Росії Володимиру Путіну.

Організатором премії "Квадрига" є приватне об'єднання Werkstatt Deutschland. Нагорода присуджується громадським і політичним діячам, визнаним експертами об'єднання "зразком у справі поширення освіти, прихильності суспільному благу, відповідальності та самовіддачі".

Як повідомляється, приводом для відкликання премії стала критика як з боку низки членів оргкомітету, так і засобів масової інформації. В 2011 році, таким чином, премія присуджуватиметься не буде.

Після присудження нагороди за 2011 рік Путіну оргкомітет покинули відразу троє членів журі - лідер "Зелених" Джем Оздемір, засновник "Вікіпедії" Джиммі Вейлз і історик Гейдельберзького університету Едгар Вольфрум.

У той же час присудження премії Путіну піддалося жорсткій критиці і поза Werkstatt Deutschland. Зокрема, уповноважений уряду ФРН з прав людини Маркус Ленінг висловив подив з приводу вибору журі і звинуватив Путіна в руйнуванні демократії, обмеження свободи і зростання корупції в Росії.

На подію вже відреагували в Росії. Прес-секретар прем'єр-міністра Дмитро Пєсков заявив, що рішення Werkstatt Deutschland не вплине на відносини РФ і Німеччини.

До Путіна лише двом вихідцям з країн колишнього СРСР вдавалося стати лауреатами "Квадриги". У різні роки володарями премії ставали Віктор Ющенко і Михайло Горбачов.

Читайте також:

Путін зізнався, що переживав через фразу "замочити у сортирі"

У центрі Москви розклеїли постери з Путіним-суперагентом - "ВВ прикриє"

В адміністрації Мєдвєдєва заявили, що Путіна послав Росії Бог

Путін дебютував на радіо як джазовий співак

Тіматі у своєму кліпі зробив із Путіна байкера

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: