Російський художник намалював Міккі Мауса в образі Ісуса

Картину "Нагірна проповідь" із серії "Подорожі Міккі Мауса історією мистецтва", на якій голову Ісуса замінили головою Міккі Мауса, визнали екстремістською.

Жуковський районний суд міста Таруса Калузької області (Росія) визнав екстремістським матеріалом графічну роботу Олександра Савко з євангельським сюжетом "Нагірна проповідь"

Картина художника Олександра Савко "Нагірна проповідь" із серії "Подорожі Міккі Мауса історією мистецтва" була представлена ​​на виставці "Заборонене мистецтво - 2006".

Савко замінив на гравюрі Юліуса Шнорр фон Карольсфельда голову Христа на голову Міккі Мауса.

Графічний лист "Нагірна проповідь" потрапив в поле зору прокуратури за заявою ультраконсервативної православної організації "Народний собор".

У 2010 році організатори виставки Андрій Єрофєєв та Юрій Самодуров були визнані винними за ст. 282 КК РФ (порушення релігійної ненависті або ворожнечі) і засуджені до штрафів.

Після вироку кураторам "Забороненого мистецтва", відповідно до принципу преюдиція, почали "розглядати питання" про визнання більшості виставлених на ній картин екстремістськими матеріалами.

30 червня в Таруське наглядове відомство звернулася місцева жителька, яка вимагала визнати екстремістською картину художника Олександра Савко "Нагірна проповідь".

"Проведена за позовом експертиза показала, що даний сюжет дійсно порушує закон: заміна лику Христа на Міккі-Мауса ображає почуття християн. Думаємо, що якби на картині намалювали пророка Мухаммеда, то одним позовом справа б не обійшлося, шуму було б набагато більше", - сказали в прокуратурі.

В результаті у четвер, 18 серпня, Таруський райсуд визнав картину "Нагірна проповідь" з Міккі-Маусом екстремістською.

Згідно з вироком, картина являє собою "гранично цинічу, знущальну образу, дисфоричного висміювання релігійних переконань і релігійних почуттів православних віруючих, приниження їхньої людської гідності".

Читайте також:

Російська церква хоче дати скінхедам "путівку в життя"

Іранська газета опублікувала карикатури на християнство

Меркель нагородила художника, який малював карикатури на Мухаммеда

Шведські газети передрукували карикатури на пророка Мухаммеда

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: