Скандал в Італії: Умберто Еко порівняв Берлусконі з Гітлером

Умберто Еко не вважає Сильвіо Берлусконі диктатором, яким є Муаммар Каддафі, а скоріше готовий порівняти його з Гітлером, який теж прийшов до влади в результаті чесних виборів.

Публічні висловлювання всесвітньо відомого письменника Умберто Еко, який порівняв прем'єр-міністра Італії Сильвіо Берлусконі з нацистським лідером Адольфом Гітлером, викликали скандал у країні.

У середу під час свого виступу на Єрусалимській міжнародній книжковій ярмарці Еко прокоментував народні протести у Північній Африці та на Близькому Сході.

Відповідаючи на запитання, чи можна порівнювати Берлусконі з лівійським лідером Муамаром Каддафі та екс-президентом Єгипту Хосні Мубараком, письменник зазначив, що швидше за доречна паралель між італійським прем'єром і Гітлером.

"З інтелектуальної точки зору порівняння можна було би провести з Гітлером: він також прийшов до влади в результаті вільних виборів", - сказав Еко.

"Берлусконі не є диктатором, як Мубарак і Каддафі, тому що він переміг на виборах за підтримки значної більшості італійців. В Італії немає такого режиму, як в країнах Північної Африки, і не слід забувати, що електорат готовий надавати підтримку Берлусконі. Це досить сумно, але це так", - зауважив письменник.

Міністр культури Італії Сандро Бонді, який одночасно є координатором партії Берлусконі "Народ свободи", охарактеризував вислови Еко як прояв "маячні і фанатизму".

"Пригнічує, що така людина культури, як Умберто Еко, захотів провести як провокаційну, настільки й образливу для істини і почуттів мільйонів італійців паралель. Причому він вирішив зробити це в Єрусалимі", - підкреслив міністр.

З аналогічними критичними заявами виступили багато відомих прихильники Берлусконі, які вказали, що з іменем глави уряду мільйони італійців пов'язують захист цінностей свободи і демократії.

Філософ за освітою, Умберто Еко - найвідоміший сучасний італійський письменник за кордоном.

Світову популярність йому приніс роман "Ім'я троянди", опублікований в 1980 році. Пізніше за цією книгою французький режисер Жан Жак Анно зняв фільм з Шоном Коннері в головній ролі. За словами Еко, після успіху роману "Ім'я Рози" міжнародні видавництва звернули увагу і на його більш ранні твори.

Читайте також:

У Римі з'явилися плакати Муссоліні

"Третій рейх за 8 днів": туристів возитимуть гітлерівськими місцями

Умберто Еко написав новий роман

Путін вирізав з грудей оленя серце і подарував його Берлусконі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: