США відмовилися виплатити винагороду за вбивство бен Ладена

Влада США заявила, що ліквідувати бен Ладена вдалося завдяки інформації, отриманої методами електронної розвідки, а не від інформаторів. А тому винагороди ніхто не отримує.

Винагороди, обіцяної за знищення "терориста номер один" Усами бен Ладена, не отримає ніхто.

Про це повідомив анонімний високопоставлений співробітник адміністрації США, знайомий з ходом операції по розшуку ватажка "Аль-Каїди".

Влада визнала, що ліквідувати бен Ладена вдалося завдяки інформації, отриманої методами електронної розвідки, а не від інформаторів. Винагороду ж обіцяли не за саме знищення бен Ладена, а за інформацію, яка приведе до його захоплення живим або мертвим.

Це рішення має покінчити з міркуваннями про те, ніби агент-інформатор в угрупованні терористів навів ЦРУ на бен Ладена в Пакистані і, отже, повинен отримати 25 мільйонів доларів.

Як з іронією відзначають в США, це повідомлення може розчарувати і Гері Фолкнера - самопроголошеного "Рембо Скелястих гір", який у 2010 році одноосібно відправився до Пакистану з пістолетом, приладом нічного бачення і мечем, щоб знайти бен Ладена, але був схоплений місцевою владою і повернутий додому. Фолкнер переконаний, що бен Ладен ховався у горах, але вийшов звідти і оселився в будинку в Абботабадіе саме завдяки його пошукам, які налякали вождя терористів.

В адміністрації США відзначають, що за роки полювання за бен Ладеном спецслужбам так і не вдалося обзавестися агентом-інформатором в його оточенні: всі близькі співробітники бен Ладена фанатично вірять у свою справу і тому не спокусяться на жодні гроші.

Тому знайшли бен Ладена засобами електронної розвідки, а також завдяки помилці одного з його наближених – кур'єра Абу Ахмеда ель-Кувейт, який займався доставкою його повідомлень і в 2009 році мав необережність зателефонувати з Пакистану по стільниковому телефону в одну з близькосхідних країн.

Пакистанські спецслужби підслухали цю розмову і вистежили ель-Кувейта, незважаючи на те, що тим телефонним номером він більше не користувався. Але згодом ель-Кувейт користувався мобільним телефоном в околицях Абботабада, причому на нього вдалося вийти завдяки SIM-картці.

Знайшовши той самий будинок в Абботабаді, американці всебічно досліджували інформацію про будівлі і про місцевість. Вони, зокрема, вивчили питання наявності підземних ходів, за якими бен Ладен міг би втекти з дому. На щастя для американського спецназу, виявилося, що наявність під Абботабадом водоносних шарів роблять ґрунт дуже вологим для спорудження підземного ходу. У ході успішного штурму серед убитих був і кур'єр ель-Кувейт, чиї помилки призвели до ліквідації бен Ладена.

Нагадаємо, американський телеканал повідомив про відмову у виплаті 25 млн доларів - суми, оголошеної в рамках програми Rewards for Justice. Насправді ще у 2007 році рішенням Конгресу ця сума була подвоєна, тому на кону стояли 50 мільйонів доларів.

Читайте також:

Про Усаму бен Ладена знімуть порнопародію

США остаточно закрили доступ до інформації про знищення бен Ладена

Таліби поклялися на честь бен Ладена знищити НАТО, євреїв і християн

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: