США заробили мільярди доларів на бізнесі з Іраном

Попри низку санкцій щодо країн, які вважаються спонсорами тероризму, влада Сполучених Штатів видала майже 10 тисяч дозволів на торгівлю з ними.

Незважаючи на санкції та торгові ембарго, останні 10 років влада США дозволяла американським компаніям вести багатомільярдний бізнес з Іраном та іншими державами, які вважаються спонсорами тероризму, стверджує The New York Times, посилаючись на результати власного розслідування.

"На прохання цілої низки компаній - від Kraft Food і Pepsi до найбільших американських банків - маловідомий відділ Казначейства США видав без малого 10 тис. дозволів на операції з участю країн, які в принципі витіснені до "економічного чистилища", недоступне для американського бізнесу" , - пише видання.

Велика частина дозволів видана у відповідності до закону, що звільняє від санкцій сільськогосподарську і медичну гуманітарну допомогу, який був ухвалений в США 10 років тому під тиском фермерських асоціацій та інших виробників.

"Але закон сформульований так широко, що до списку дозволеної гуманітарної допомоги потрапили сигарети, жувальна гумка Wrigley's, гострий соус "Луізіана", засоби для схуднення, харчові добавки для бодібілдерів та спортивно-реабілітаційні тренажери: їх постачають до інституту, де тренуються іранські спортсмени-олімпійці ", - пише газета.

За даними видання, сотні інших дозволів були видані, оскільки влада визнала, що вони служать зовнішньополітичним цілям США. У багатьох випадках рішення виправдано: наприклад, контракти на постачання продуктів голодуючим в Північній Кореї чи модернізацію каналів для підключення до Інтернету (і розвиток демократії) в Ірані.

Але під час розслідування журналісти також виявили випадки, де користь для зовнішньої політики набагато менш очевидна. Так, якійсь американській компанії дозволили брати участь у тендері на будівництво газогону, який допоміг би Ірану постачати газ до Європи, хоча США виступають проти таких проектів.

Ще кільком американським компаніям дозволили співпрацювати із зарубіжними компаніями, які підозрюються у зв'язках з тероризмом або поширенні зброї масового ураження. В одному з цих випадків, що стосувався обладнання, яке придбав завод з утилізації медичних відходів на Гавайях, влада не хотіла давати дозволу, поки не втрутився впливовий політик.

За дотриманням санкцій у США наглядає Відділ управління іноземними активами Казначейства США, який може у виняткових випадках скасовувати санкції за вказівками Держдепартаменту США. Відділ передав газеті інформацію про дозволи лише після того, як вона подала до суду на підставі федерального Закону про свободу інформації.

І все ж ці документи створюють фрагментарну картину "системи, яка часом мало в'яжеться з її власною політикою санкціонування та зовнішньополітичними цілями США", пише видання.

Читайте також:

Ахмадінежад збирається заборонити кока-колу

США відкрили "полювання" на вартових Ісламської революції

Іран запускає виробництво власного аналогу російських С-300

США придумали для Росії та її друзів страхітливий термін - VIRUS

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: