У Багдаді заховали Коран, написаний кров'ю Саддама Хусейна

Влада Іраку сховала за трьома замками Коран, написаний кров'ю Саддама Хусейна - для нього колишній диктатор віддав в цілому 27 літрів крові.

У багдадській мечеті в прямому сенсі за трьома замками зберігається унікальний Коран, написаний наприкінці 1990-х років кров'ю Саддама Хусейна. Влада Іраку ніяк не може вирішити, що робити з раритетом.

Біля сховища мечеті побував журналіст британської The Guardian Мартін Чулов, але усередину його так і не пустили. Та навіть до дверей, за його словами, потрапити дуже непросто - влада робить все від неї залежне, щоб не допускати людей до цих реліквій.

"Режим на чолі з шиїтами сильно побоюється повернення будь-яких символів, які можуть створити ажіотаж навколо уцілілих видатних баасистів, які досі організують вибухи і вбивства з інтервалом у кілька днів", - зазначив він.

Суніти, зі свого боку, побоюються і невдоволення влади, і гніву Аллаха: за словами Ахмед аль-Самарраі, глави іракського сунітського благодійного фонду, писати Коран кров'ю - це "харам" (заборонено ісламом).

Книга зберігається за трьома замками: один ключ у Самарраі, інший у шефа поліції, третій в іншому районі Багдада. Впустити гостя до сховища можна лише за спільним рішенням.

Іракські політики поки не можуть вирішити, що робити з Кораном. На думку деяких з них, усе, що нагадує про диктатора, треба знищити. Однак Алі аль-Муссаві, прес-секретар прем'єр-міністра Нурікі аль-Малікі, заявив, що пам'ятникам Саддаму немає місця на вулицях, але про "кривавий Коран" сказав:

"Ми повинні зберегти це як свідчення жорстокості Саддама: йому не слід було створювати такий Коран. Він багато говорить про Саддама. Але утримувати Коран в музеї не можна: жоден іракець не захоче на нього дивитися".

Наприкінці 1990-х років Саддам Хусейн протягом двох років регулярно "працював" з медсестрою і майстром ісламської каліграфії: медсестра брала у нього кров (в цілому 27 літрів), а каліграф переписував цією кров'ю Коран. І створив справжній витвір мистецтва.

Читайте також:

"Аль-Каїда" вербує в Іраку терористок-смертниць серед зґвалтованих дівчат

Американці стратили Саддама Хусейна на "гуманній" шибениці

Тисячі йорданців носитимуть імена нащадків Саддама Хусейна

Після бомбардувань США в Іраку народжуються діти-мутанти

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: