У Франції суд над Шираком визнали законним

Раніше адвокати одного з колишніх чиновників, обвинувачених разом з Шираком, заявили, що за злочинами, про які йдеться, згідно з конституцією, закінчився термін позовної давності.

Вищий апеляційний суд Франції визначив, що корупційний розгляд відносно колишнього президента країни Жака Ширака не суперечить конституції і може бути продовжений.

Раніше адвокати одного з колишніх чиновників, обвинувачених разом з Шираком, заявили, що за злочинами, про які йдеться, згідно з конституцією, закінчився термін позовної давності.

Інкриміновані злочини належать до періоду 1992-1995 років, коли Ширак обіймав посаду мера Парижа.

Колишнього президента підозрюють у створенні 28 фіктивних місць в паризькій мерії для однопартійців з "Союзу за республіку" (RPR). Для цього, а також для фінансування президентської кампанії 1995 року, в результаті якої Ширак зайняв пост глави держави, використовувалися викрадені з громадських фондів кошти. Сам колишній президент стверджує, що про нелегальних засобах нічого не знав.

З часів маршала Філіппа Петена, звинуваченого в державній зраді після Другої світової війни, Ширак став першим колишнім главою країни, щодо якої ведеться кримінальне переслідування.

Якщо 79-річного Ширака визнають винним у розтраті, йому може загрожувати тюремне ув'язнення терміном до 10 років і грошовий штраф у розмірі 150 тисяч євро.

У минулому році мерія Парижа відкликала цивільний позов відносно Жака Ширака, після того, як отримала від колишнього президента і партії чинного президента Ніколя Саркозі "Союз за народний рух" понад 2,2 мільйонів євро.

Разом з Шираком у справі про корупцію проходять ще дев'ять чиновників, у тому числі два колишніх начальника його канцелярії Мішель Руссо і Ремі Шардон, онук колишнього президента країни Шарля де Голля Жан, а також Франсуа Дебре, брат чинного голови Конституційної ради Франції.

У березні 2011 року голова суду запропонував перенести слухання у справі Ширака на двадцяті числа червня. Тим не менш, кримінальне переслідування колишнього президента швидше за все припинять, так як, за даними західних ЗМІ, представники держобвинувачення звернулися до суду з проханням закрити справу за браком доказів.

Читайте також:

МВФ: статус не врятує Стросс-Кана від суду

У Франції вперше відбудеться суд над екс-президентом

Військові Єгипту відмовилися амністувати Мубарака і його сім'ю

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: