У Китаї пройшла антияпонська демонстрація

Більше 200 осіб зібралися на заході Китаю задля антияпонської демонстрації, викликаної загостренням двосторонніх відносини.

На північному заході Китаю в столиці провінції Ганьсу місті Ланьчжоу (Lanzhou) 24 жовтня відбулася антияпонська демонстрація, викликана загостренням двосторонніх відносини через суперечки про територіальну приналежність островів Сенкаку (Дяоюйдао) у Східно-Китайському морі.

У демонстрації, яка пройшла під посиленою охороною поліції, взяли участь більше 200 осіб. Вони скандували антияпонські гасла і співали патріотичні китайські пісні. При цьому плакати, розміщені організаторами акції протесту в інтернеті, були видалені китайської цензурою.

Відносини між Японією і Китаєм погіршали після того, як японська берегова охорона 7 вересня затримала біля островів Сенкаку, які в Китаї називають островами Дяоюйдао, капітана китайського траулера. Пізніше він був відпущений на свободу. Тим не менш, інцидент призвів до сплеску антияпонських настроїв у КНР.

Японія і Китай вважають ці острови своїми. Відкриті китайцями в XIV столітті, в кінці XIX століття вони відійшли до Японії. Після Другої світової війни Сенкаку (Дяоюйдао) залишилися під юрисдикцією США, які в 70-х роках XX століття повернули їх Японії. Китай не погодився з цим рішенням і в 1992 році оголосив острова "ісконно китайською територією".

Інцидент з траулером привів до того, що в кінці вересня Японія і Китай фактично відмовилися від контактів на високому рівні. По Китаю прокотилася хвиля антияпонських виступів. Пізніше Китай і Японія зробили ряд кроків з метою пом'якшити конфлікт.

Тим не менш, 22 жовтня стало відомо, що Токіо має намір збільшити свій парк субмарин на шість одиниць - до 22 підводних човнів. При цьому в міністерстві оборони Японії зазначили, що нові підводні човни необхідні країні для патрулювання Східно-Китайського моря, щоб мати постійну можливість швидкого реагування на випадок загострення територіальних суперечок з Китаєм.

24 жовтня японський прем'єр Наото Кан (Naoto Kan) на огляді японських військ в Токіо заявив, що Японія зіткнулася з новими викликами в забезпеченні своєї безпеки. "Ситуація з безпекою навколо Японії погіршилася у зв'язку з розвитком ядерної і ракетної програм у Північній Кореї та активізацією і модернізацією китайських ВМС", - зазначив Кан, підкресливши у цьому зв'язку важливість подальшого розвитку стратегічного партнерства з США.

Читайте також:

У Китаї перерахують населення - збирати дані будуть 6 млн переписувачів

Японія знову заявила про приналежність Курильських островів до неї

Пекін пригрозив Токіо жорсткими заходами через арешт китайського капітана

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: