У Польщі зняли меморіальну табличку про загиблих червоноармійців

Меморіальна табличка вшановувала память загиблих у польському полоні полонених червоноармійців у ході війни 1919-1921 рр.

Польська влада зняла меморіальну табличку з написом російською мовою в пам'ять про полонених червоноармійців. Вона була прикріплена невідомим до пам'ятного каменю, встановленого на честь 90-річчя незалежності країни в колишньому таборі Стшалково.

Табличку демонтували у зв'язку з тим, що місцева влада нічого не знала про встановлення таблички та її зміст.

На табличці написано: "Тут спочивають 8 000 радянських червоноармійців, жорстоко закатованих в польських "таборах смерті" в 1919-1921рр.".

У російському МЗС заявили, що обставини встановлення меморіальної дошки міністерству не відомі.

"Якщо це, як повідомляють ЗМІ, відбулося без узгодження з польською владою, то подібні дії, чим би вони не були мотивовані, очевидно, можуть бути розцінені як порушення внутрішнього законодавства і потребуватимуть відповідного розгляду", - заявив офіційний представник МЗС.

У той же час він наголосив, що Москва незмінно виходить з того, що факт загибелі у польському полоні значної кількості полонених червоноармійців у ході війни 1919-1921 рр. "є трагічною сторінкою нашої спільної історії і залишається в пам'яті російського народу".

Читайте також:

У Латвії вандали сплюндрували пам'ятник радянським воїнам

У Грузії знесли ще один пам'ятник радянським воїнам

У Запоріжжі вандали написали на пам’ятнику Дзержинському "Де тут сортир?"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: