У США згадують жертв урагану Катріна

В Америці відзначають п'яті роковини урагану Катріна, найбільш руйнівного за всю історію країни. Тоді загинули більше 1,8 тис. людей.

У США відзначають скорботну дату - п'ять років з того дня, коли на південно-східне узбережжя обрушився найбільш руйнівний за всю історію країни ураган "Катріна". Найбільша шкода була заподіяна місту Новий Орлеан (штат Луїзіана), 80 відсотків території якого виявилося затоплено водою.

Тропічний ураган вищої, п'ятої категорії небезпеки, в епіцентрі якого швидкість вітру досягала 240 кілометрів на годину, пройшовся також по штатах Флорида, Алабама та Міссісіпі. В результаті стихії, що обрушилася на США 29 серпня 2005 року, загинули більше 1,8 тисячі осіб, було зруйновано 58 нафтових платформ у Мексиканській затоці, а економічні збитки склали понад 81 мільярд доларів.

У Новий Орлеан, як очікується, приїде президент Барак Обама. Він планує підвести деякі підсумки відбудови міста, оцінити ефективність наданої допомоги і поспілкуватися з мешканцями.

Незважаючи на те, що багато шкіл, лікарень та будинків були реконструйовані і відбудовані наново, понад 50 тисяч або 27 відсотків будинків в місті досі стоять пусткою, оскільки близько 100 тисяч людей, що рятувалися від наслідків урагану, так і не повернулися в Новий Орлеан. На даний час чисельність населення міста становить три чверті від колишньої кількості жителів.

Проте не тільки стихію звинувачують у численних жертвах і руйнуваннях. Багато американців упевнені, що в ті дні федеральна влада продемонструвала свою безпорадність.

Незважаючи на те, що ураган почав формуватися за тиждень до того, як підійшов до узбережжя, масова евакуація була оголошена лише за день до його приходу в населені пункти. У результаті люди не встигли запастися їжею і водою, а на дорогах утворилися кілометрові корки.

Коли стихія обрушилася на Новий Орлеан, там знаходилося близько 150 тисяч людей, в основному афроамериканців та мешканців бідних районів. У перші дні після урагану місто піддалося нашестю мародерів, які грабували будинки, магазини та склади. Основні сили поліцейських були перекинуті на рятувальні роботи.

Через два тижні після трагедії Буш узяв на себе відповідальність за помилки уряду при ліквідації наслідків стихії, визнавши, що ураган виявив серйозні проблеми в діяльності адміністрації на всіх рівнях. Рейтинг президента США в ті дні впав на рекордні 38 відсотків.

Разом з тим, і на сьогоднішній день багато американців вважають, що країна готова зустріти подібну стихію анітрохи не краще, ніж кілька років тому.

Читайте також:

Ураган, що загрожував США серйозними руйнуваннями, ослаб

Ураган Даніель досяг третьої категорії небезпеки і наближається до США

На західні райони Німеччини обрушився ураган

В Атлантиці зародився новий тропічний шторм "Ерл"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: