У Єгипті опозиція закликала до нового "маршу мільйонів"

Опозиційні сили заявили, що прийдешній тиждень стане для них "часом стійкості" і виступили з закликами організувати "марші мільйонів" у неділю, вівторок та п'ятницю.

Новий "марш мільйонів" планує провести у неділю, 6 лютого в Каїрі єгипетська опозиція, закликаючи всіх зібратися на центральній площі країни Тахрір.

Після проваленого "останнього для Мубарака" минулої п'ятниці опозиційні сили заявили, що прийдешній тиждень стане для них "часом стійкості" і виступили з закликами організувати "марші мільйонів" у ці неділю, вівторок, п'ятницю.

Субота стала найспокійнішим днем за останні 12 днів антиурядових виступів. На площі зібралися кілька тисяч осіб. Люди прийшли цілими сім'ями, з дітьми.

Усі підступи до Тахрір були взяті у щільне кільце армії та народних дружинників, які не перешкоджали проходу людей, лише ретельно перевіряли документи і оглядали особисті речі на предмет потенційно небезпечних речей. Кожен займався своєю справою - хтось молився, хтось читав газети на розстеленому на асфальті килимку, інші відпочивали в наметових таборах, грала музика. Працювала польова кухня, роздавали напої, гарячу їжу.
То тут, то там виникали стихійні мітинги - представники опозиції виступали з імпровізованих трибун, а натовп скандував їм у відповідь.

Між тим, минулий день показав, що настрої на площі поступово змінюються. Думки єгиптян щодо подальшої політичної ситуації в країні вже розділилися. Одні вважають, що основні вимоги молоді виконано, і тепер настав час братися за роботу: "Ми терпіли 30 років диктатуру, невже складно ще півроку почекати, адже Мубарак чітко сказав, що балотуватися не буде, зате вже є зрушення - запущений процес боротьби з корупцією, починається робота над поправками до конституції ", - ось основний лейтмотив настроїв людей.

Інші налаштовані, як і раніше рішуче чекати негайного відходу президента.
Напередодні пройшов черговий етап переговорів віце-президента Омара Сулеймана з опозиційними партіями. За інформацією, що надійшла, він пройшов успішно, на що навіть не розраховувала опозиція.

Тим часом, повсякденне життя поступово почало повертатися в єгипетську столицю. Оголошено, що після тижневої перерви відновлять роботу деякі банки, правда, на обмежений час - з 10 ранку за місцевим часом до 13:30.

Між тим члени забороненого в Єгипті руху "Брати-мусульмани" мають намір почати переговори з представниками єгипетської влади.

За словами одного з представників "Братів-мусульман", керівництво цього руху ісламізму має намір зустрітися з віце-президентом Єгипту Омаром Сулейманом. Дата проведення переговорів не уточнюється.

У четвер Сулейман запросив "Братів-мусульман" поряд з іншими політичними силами взяти участь у переговорах про демократичні реформи в країні. Тим часом один з найбільш видних представників єгипетської опозиції, лауреат Нобелівської премії миру Мохаммед аль-Барадей не отримав подібного запрошення від єгипетського керівництва.

У п'ятницю "Брати-мусульмани", найсильніший в Єгипті опозиційний рух, слідом за президентом Мубараком і опозиціонером аль-Барадеєм, заявили про свою відмову від боротьби за президентський пост.

"Брати-мусульмани" - забороненеа в Єгипті радикальне ісламістське угруповання. Його члени були представлені в парламенті попереднього скликання в якості незалежних. У ході парламентських виборів у 2010 році вони не отримали жодного депутатського мандату.

Все про події у Єгипті читайте тут.

Читайте також:

У Єгипті поліція відстрілює журналістів, щоби почати зачистку від повстанців

Єгиптяни кидаються під танки: соратники Мубарака пішли у відставку

На віце-президента Єгипту було здійснено замах

Обама перейшов на бік єгипетської опозиції

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: