Лінгвістична криза в Бельгії: король прийняв відставку уряду

Бельгійський король прийняв відставку уряду Іва Летерма. Розкол між фламандцями і валлонами в країні може спровокувати масштабну кризу.

Бельгійський король Альберт II прийняв відставку уряду Іва Летерма. Як повідомила прес-служба палацу, король попросив Летерма залишитися тимчасово виконуючим обов'язки прем'єра.

Уряд подав у відставку 22 квітня через загострення лінгвістичної суперечки між фламандцями, які розмовляють голландською, і валлонами, які розмовляють французькою. З виходом ліберальної партії Open VLD з коаліції, у прем'єр-міністра залишилася незначна більшість голосів у нижній палаті парламенту, 76 з 150.

Різниця між бельгійцями, які розмовляють французькою і голландською, виражається і у різному ставленні до структури держави - перші виступають за централізовану державу, другі - за децентралізацію. Тепер у Бельгії вже почали цілком серйозно говорити про розкол на валлонську і фламандську частини.

У Бельгії, яка отримала незалежність в 1830 році, довгий час аристократія і буржуазія були представлені в основному франкофонами, однак з середини ХХ століття зріс економічний вплив Фландрії, мешканці якої розмовляють голландською. Підсумком стала зміна лінгвістичної ситуації в країні в бік збільшення кількості голландськомовних бельгійців. Останнім часом і франкомовні бельгійці потроху почали освоювати голландську мову.

Чинна криза в Бельгії викликає занепокоєння у Європі, адже Брюссель має з 1 липня заступати на посаду країни-голови ЄС. Крім того, новим президентом ЄС став як раз бельгієць, колишній прем'єр Бельгії Херман ван Ромпей. А тим часом з кожним роком стримувати подібні націоналістичні пристрасті стає все важче.

Ів Летерм подає у відставку вже втретє за останні два роки. У липні 2008 року уряд не зміг подолати етнополітичну кризу: фламандські партії вимагали більшої автономії для населених переважно голландцями північних районів країни, валлонці ж заперечували. Летерм подав у відставку, але король її не прийняв.

У грудні 2008 року, після того, як через скандал з націоналізацією банку Fortis у відставку подав весь уряд, монарх прийняв її. Летерм продовжив роботу в уряді - на посаді міністра закордонних справ. У листопаді 2009 року він знову очолив кабінет, коли тодішній прем'єр Херман ван Ромпей був обраний президентом Євросоюзу.

Читайте також:

У Бельгії вибухнула урядова криза

Бельгійські політики закликали США вивести ядерну зброю з Європи

Після масштабної катастрофи на залізниці Бельгію паралізували страйки

Президентом Євросоюзу став бельгійський прем'єр

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: