Встановлено виконавців підриву "Невського експреса" в 2009 році

Виконавцями підриву потяга "Невський експрес" в 2009 році були Зелімхан Аушев і Мурат Картоєв. Саме вони привели в дію вибухівку за допомогою мобільних телефонів.

Слідчі встановили, що безпосередніми виконавцями підриву потяга "Невський експрес" в 2009 році були Зелімхан Аушев і Мурат Картоєв.

За версією слідства, саме Аушев і Картоєв, затримані в Інгушетії навесні 2010 року, в 2009 році заклали дві бомби під поїзд і пізніше привели їх в дію за допомогою стільникових телефонів. Крім того, у закладці бомб брав участь Багаудін Долгієв, який навесні 2010 року був убитий в ході спецоперації.

Нещодавно слідчі на чотири дні вивезли Аушева і Картоєва на місце вибуху. Після повернення підозрювані сказали своїм близьким, що їх протягом всієї поїздки катували.

"Мурат і Зелімхан розповіли, що їх катували струмом, а також принижували їхню людську гідність за допомогою металевої труби", - розповіло журналістам анонімне джерело в оточенні заарештованих. Утім, медична експертиза слідів катувань не виявила.

Аушев, Картоєв і ще вісім членів клану були затримані в ході спецоперації, проведеної в інгушському селі Екажево 2-3 березня 2010 року. У ході цієї операції був ліквідований лідер ваххабітів Саїд Бурятський.

За версією правоохоронних органів, саме Бурятський організував підриви потяга "Невський експрес" в 2007 і 2009 роках (в результаті першого теракту ніхто не загинув, в результаті другого загинули 28 людей). Затриманих в ході спецоперації також запідозрили в причетності до цих терактів.

Читайте також:

В Інтернет потрапило відео з вибухом смертниці в Інгушетії 

Оприлюднене звернення терористок-смертниць із московського метро (відео)

Лідер чеченських бойовиків звинуватив ФСБ в організації терактів у Москві 

ВідеоПідрив "Невського експреса"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: