Єгиптяни взяли в облогу парламент і уряд

Протести в Єгипті спалахнули з новою силою. 11 лютого призначене "Днем мучеників", на який опозиція обіцяє вивести на вулиці рекордну кількість людей.

Єгиптяни, які так і не домоглися добровільної відставки президента Хосні Мубарака, змінили свою тактику. На 16 день безперервних протестів, які заполонили Каїр і найбільші міста країни, демонстранти оточили будівлі національного парламенту і уряду.

Переговори опозиції з урядом не задовольнили учасників акцій протесту в Єгипті. Тож люди спрямували свій гнів проти парламенту. У грудні 2010 року пройшли чергові вибори депутатів, але опозиція вважає їхні результати сфальсифікованими.

У Каїрі демонстранти заблокували вхід до будівлі парламенту і уряду, розташовані неподалік від площі Тахрір. Війська не дозволяють натовпу прорвати оточення.

Не зумівши ввійти в будівлі, маніфестанти відігралися на вуличних покажчиках: закресливши одне слово на табличці, вони перейменували вулицю Народного зібрання в Народну вулицю.

У відкриту урядові війська силу не застосовують. У вівторок увечері віце-президент Омар Сулейман вкотре закликав демонстрантів розійтися, зауваживши, що "ми не хочемо мати справу з єгипетським суспільством з допомогою поліцейських інструментів". Він намалював похмуру картину майбутнього хаосу, що загрожує переворотом і "безліччю безумств" в тому випадку, якщо єгиптяни не заспокояться і не визнають знову владу Мубарака.

У середу до вуличних демонстрацій додалися політичні страйки: про припинення роботи оголосили службовці державних енергетичних компаній і музейні працівники, медики та вчителі.

Уряд, зі свого боку, оголосив про 15-відсоткове підвищення зарплат державним службовцям, однак багато профспілок заявили у відповідь, що не дозволять себе "підкупити".

Майдан Тахрір. Протести в Єгипті_9
AFP
Майдан Тахрір. Протести в Єгипті
У провінції, на відміну від Каїра, хиткий "збройний нейтралітет" між опозицією та урядовими силами не дотримується. У середу в місті Ваді-аль-Джадід на південно-заході Єгипту силовики відкрили вогонь по натовпу з близько 3 тисяч демонстрантів. П'ятеро учасників акції протесту загинули.

У Порт-Саїді мітингувальники підпалили резиденцію місцевого губернатора, а в південній провінції Асьют 8 тисяч людей звели барикади з пальм і підпалили їх, перегородивши головне шосе, що зв'язує південь країни з Каїром.

У п'ятницю, 11 лютого, по всьому Єгипту заплановані нові демонстрації, організатори яких обіцяють вивести на вулиці безпрецедентну кількість людей.

11 лютого названо "Днем мучеників". Мучениками визнано 302 єгиптянина, які загинули в ході зіткнень з поліцією і лояльними уряду угрупованнями. Ходять чутки про ймовірний штурм парламенту і штаб-квартири держтелебачення.

Детальніше про революцію в Єгипті читайте тут.

Читайте також:

Влада Єгипту закликала США "не нав'язувати їм свою волю"

Українські туристи знайшли альтернативу Єгипту

Піраміди Єгипту оточили танками та колючим дротом

"Аль-Джазіра" оприлюднила відео, на якому натовп лінчує прихильників Мубарака

ВідеоЄгиптяни взяли в облогу парламент і уряд

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: