Європарламент визнав Абхазію і Південну Осетію окупованими територіями

Європарламент ухвалив резолюцію, в якій назвав Абхазію і Південну Осетію окупованими територіями, де порушуються права людини.

Європарламент 20 січня затвердив стратегію щодо країн Чорноморського басейну. У документі Абхазія і Південна Осетія визнані окупованими територіями, на яких систематично порушуються права людини.

Так, у пункті 32 документа, ухваленого Європарламентом, наголошується, що "порушення прав людини є повсякденним явищем в окупованій Абхазії і Південній Осетії", і міститься заклик "активно реагувати" на подібні порушення.

Парламентська асамблея НАТО 16 листопада 2010 року у Варшаві також ухвалила резолюцію, яка підтримує суверенітет і територіальну цілісність Грузії.

МЗС Грузії вже привітало документ Європарламенту. Як заявили у Тбілісі, резолюція закликає верховного представника ЄС з міжнародних справ і політики безпеки Кетрін Ештон посилити тиск на Росію з метою повноцінного виконання нею умов угоди від 12 серпня 2008 року, розв'язання конфліктів та встановлення стабільності в Грузії.

8 серпня 2008 почалися бойові дії між Грузією і Південною Осетією. У конфлікт втрутилася Росія, в результаті чого президент РФ підписав укази про визнання незалежності Південної Осетії і Абхазії.

Президент Грузії Михайло Саакашвілі охарактеризував це рішення керівництва Росії як "беззаконня", і Грузія розірвала з Росією дипломатичні відносини. Зараз Тбілісі вважає Абхазію і Південну Осетію окупованими територіями.

Читайте також:

США відмовилися постачати зброю Саакашвілі

Саакашвілі: Росія зводить в Абхазії Берлінську стіну

Росія розмістила біля Грузії ракети "Смерч" у повній боєготовності

Грузія зняла серіал про "радянських і російських окупантів"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: